13 лютого розпочалася найбільша міжнародна виставка органічної продукції Biofach 2024, що проходить у Нюрнберзі (Німеччина) та охоплює сферу органічних харчових продуктів, напоїв та непродовольчих товарів. Виставка буде тривати до 16 лютого 2024.
Цього року 38 компаній представляють експортний потенціал українського органічного сектору на Biofach 2024 у межах двох Національних павільйонів, колективного стенду та трьох окремих експозицій, що є найбільшою кількістю експонентів за всю історію участі країни у виставці.
Участь органічних компаній-експортерів з України на виставці організовано державною установою «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» (EEPO, Україна), національним проєктом Дія.Бізнес, під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України, у партнерстві з асоціацією «Ягідництво України», громадськими спілками «Органічна Україна» та «Органічна ініціатива», а також OrganicInfo.ua, за підтримки:
- Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР та програми «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі» (OT4D),
- США через Western NIS Enterprise Fund (WNISEF),
- Німеччини в межах проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA), що фінансується Федеральним міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL) та Німецького Центру Сприяння Імпорту (IPD), що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Детально про експонентів можна дізнатися на OrganiInfo.ua та на порталі Дія.Бізнес.
Каталог українських експортерів Національного павільйону України доступний за посиланням.
Вперше в історії, саме цього року відбулося представлення державного логотипа для органічної продукції на Національному павільйоні України на виставці Biofach та маркованої ним продукції. «Ми пишаємося, що державний логотип для органічної продукції сьогодні вже можна побачити на українських органічних продуктах, — зазначив Макріян Дмитрасевич, Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України. — Завдяки акредитації нашого першого органу сертифікації, запуску двох державних реєстрів, які веде Мінагрополітики, і близько 200 сертифікованих операторів, національне органічне законодавство активно впроваджується».
Дмитрасевич Макріян Орестович відвідав виставку у складі офіційної делегація представників органів влади України, до якої також увійшли: Гайду Олександр Васильович, Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, Кислицька Марина Петрівна, Начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва управління з питань продовольчої безпеки та підакцизної продукції Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Міністра аграрної політики та продовольства України, Семенчук Ольга Сергіївна, заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів, ветеринарної медицини та контролю у сфері органічного виробництва — начальник управління безпечності харчових продуктів, кормів та контролю у сфері органічного виробництва, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Литвин Андрій Ігорович, Заступник директора державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту».
Під час свого візиту на Biofach 2024 представники влади презентують Україну на міжнародному рівні, надаючи міжнародній спільноті актуальну інформацію про поточний стан органічного сектору в Україні. Протягом наступних 4 днів сплановано участь у робочих зустрічах із представниками міністерств різних країн, міжнародними організаціями та учасниками органічного ринку для побудови довгострокових партнерств.
Більше деталей на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Цьогоріч Конгрес Biofach 2024 проходитиме під гаслом «Їжа майбутнього: вплив жінок на стійкі системи харчування», та буде присвячений трансформаційній силі жінок в агропродовольчому секторі та їхній ролі у створенні сталого майбутнього для системи органічних харчових продуктів. Україна також буде представлена в рамках роботи Конгресу. Так, 14 лютого відбудеться конференція «На передовій — жінки України змінюють світ», де жінки-лідерки українського органічного сектору поділяться своїм баченням щодо досягнень та викликів, з якими стикається органічний сектор України в умовах війни.
Конференція організована проєктом «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA) та швейцарсько-українською програмою «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP).
Більше деталей за посиланням.
Додаткова інформація у матеріалах Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія):