Сьогодні, 12 листопада 2021 року, під час четвертого регіонального форуму «Реформа системи шкільного харчування» відбулася презентація результатів Всеукраїнського дослідження «Знання, ставлення та практика щодо здорового харчування та реформи шкільного харчування серед дітей, батьків, управлінців та працівників закладів освіти», що проводилося серед 750 сільських, селищних та міських громад України.

Одним із запитань дослідження було – «Чи хотіли б Ви, щоб у харчуванні дітей у Вашому закладі освіти були органічні сертифіковані продукти?», на яке майже 60% респондентів відповіли «Так». Висловити своє чітке «хочу» – є першим кроком до змін на краще, а саме – до забезпечення дітей якісною органічною продукцією.     

На основі результатів дослідження буде створена та проведена комунікаційна кампанія щодо формування культури харчування та розвитку принципів здорового харчування, в якій тема споживання органічних продуктів матиме своє особливе місце.

Дослідження організовано Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ), швейцарсько-українськими проєктами DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та «Діємо для здоров’я», дослідницькою компанією «Info Sapiens» за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

Цикл статей про успішний досвід введення органічних продуктів у публічних закупівлях у різних країнах (див. PDF файл, що містить гіперпосилання на статті): https://bit.ly/3oGuxo7

Довідково:

19 травня 2021 року в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської підписано Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю з метою реалізації комунікаційної кампанії здорового харчування в рамках реформування системи шкільного харчування. Сторонами підписання документа виступили ЮНІСЕФ, Посольство Швейцарської Конфедерації, Міністерство освіти і науки та перша леді України.

Посольство Швейцарської Конфедерації в Україні надало фінансову підтримку для комунікаційної кампанії щодо формування культури харчування та розвитку принципів здорового харчування. Діяльність Посольства представлена в таких трьох швейцарсько-українських проектах: «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE, «Діємо для здоров’я» та програма QFTP «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах в Україні». З допомогою Посольства Швейцарської Конфедерації реформа запрацює з новим імпульсом.