У неділю, 7 травня 2023 року, у день відзначення Дня 767-річчя міста Лева, на території Палацу мистецтв відбувся Львівський ярмарок смаку. Захід організовано з метою підтримки малих та середніх виробників сертифікованих органічних, крафтових молочних та локальних продуктів з України та, зокрема, Львівщини. На ярмарку близько 50 виробників органічних, крафтових молочних та локальних виробників України пропонували свою продукцію: меди, чаї, соки, сири й інші молочні продукти, пастилу, крупи, олію, джеми, м’ясні вироби та інші смаколики. На ярмарку львів’яни та гості міста мали можливість дізнатися більше про сертифіковані органічні продукти, скуштувати сири-переможці міжнародних та національних конкурсів, познайомитися із локальними виробниками Львівщини, а також взяти участь у відкритих майстер-класах, дегустаціях та вікторинах.

В рамках заходу відбулася пресконференція за участі організаторів, партнерів та учасників Львівського ярмарку смаку.

Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України: «Більшість європейських економік побудовані та тримаються перш за все на малому та середньому бізнесі. Україна, яка обрала шлях вступу до Європейського союзу, має реалізовувати аналогічний шлях в частині економічного відновлення та розвитку. Надзвичайно критично підтримувати, перш за все, малих, середніх та локальних виробників, в тому числі в аграрному секторі. Виробництво молочної та сертифікованої органічної продукції, інших типів харчової продукції, є в пріоритеті Мінагрополітики та Уряду. Вже запущено ряд грантових програм в контексті «єРобота», де виробники можуть отримати фінансову підтримку від держави і такі програми будуть надалі розширюватися. Приємно, що Львівщина є одним з лідерів як в частині кількості та створення нових малих, середніх та крафтових виробників харчової продукції, так і в частині отримання відповідних грантів від держави. Ми впевнені, що це тільки початок та з кожним роком кількість буде зростати. Дуже важливо, що завдяки таким подіям як сьогоднішній Львівський ярмарок смаку, є можливість донести до споживача інформацію про цю продукцію, продемонструвати якісні характеристики. Я впевнений, що кожен хто сьогодні відвідає та скуштує представлену продукцію, залишиться фанатом якісної української органічної, молочної та крафтової харчової продукції».

Тетяна Гетьман, директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА: «Ярмарок – це важливий інструмент підтримки фермерів, які попри війну та важкі економічні обставини, працюють у тилу задля перемоги, сплачують податки, забезпечують державу та фронт продуктами. З одного боку – це промоція фермерів, допомога в залученні додаткового клієнта та безпосередній збут продукції, а з іншого – можливість для споживача безпосередньо зустрітись із  локальним виробником унікального  якісного продукту»,- зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.

Андреас Хубер, директор Програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні: «Швейцарія протягом останніх двадцяти років підтримує агропродовольчий сектор України шляхом надання технічної допомоги. Ця підтримка зосереджена на розвитку органічного сільського господарства, доступі до фінансування для фермерів, безпечності харчових продуктів, якості молока та здоров’ї тварин, розбудові агарних бізнес-об’єднань із посиленим наданням послуг для малих і середніх підприємств. Такі заходи, як Львівський ярмарок смаку, є гарною нагодою висвітлити та підтримати роботу органічних та молочних виробників та інших учасників органічного та молочного секторів на внутрішньому ринку».

Наталія Чоловська, президент ЛМГО «Екотерра»: «На ярмарку буде представлена продукція сертифікованих органічних виробників: Львівщини, Волині, Житомирщини, Тернопільщини, Київщини. Такий формат заходу є важливим для розвитку внутрішнього ринку та підтримки малих та середніх виробників продукції з доданою вартістю».

Наталія Кагадій, директорка департаменту ProCheese в Ardis Group: «Українському бізнесу надважливо ставати на шлях обʼєднання та взаємної підтримки. Тільки разом ми можемо стати рушійною силою української економіки та наближати нашу Перемогу. Наша місія — показати світу Україну через сир, тож ми готові і надалі представляти українські сири на міжнародній арені, і цього року знову плануємо участь України на World Cheese Awards 2023».

Дізнайтеся більше про учасників заходу за посиланням.

Організатор заходу: Львівська обласна військова (державна) адміністрація

Співорганізатори заходу: Львівська міська громадська організація «Екотерра», спільнота поціновувачів сиру ProCheese

Під патронатом: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Захід відбувся за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org.

Медіапартнер: OrganicInfo.ua