З 1 січня 2020 року в Україні було розпочато перехідний період з наближення до європейських вимог шляхом поетапного підвищення граничних значень для критеріїв до сирого молока: рівень загального бактеріального забруднення (ЗБЗ) і кількість соматичних клітин (КСК).
Для дотримання таких критеріїв оператори ринку молока та молочних продуктів мають виконувати спеціальні гігієнічні вимоги до виробництва та введення в обіг сирого молока, що затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів” від 12 березня 2019 року № 118 (далі – наказ Мінагрополітики 118/2019).
Також у наказі Мінагрополітики 118/2019 визначена мінімальна періодичність контролю рівня ЗБЗ та КСК за зразками, що відібрані на господарстві або пункті закупівлі молока.
Сьогодні, 12 січня 2021 року, набрав чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 2760 від 24.12.20 “Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 березня 2019 року № 118”. Таким чином чергове підвищення граничних значень для критеріїв відповідності сирого молока відтерміновується на 2 роки.
Це відтермінування важливе не лише для молочного сектору, а й для формування відповідної політики. З цією метою Робоча група з питань удосконалення регулювання сфери виробництва сирого молока, що вводиться в обіг, та контролю за ним при Мінекономіки (далі – Робоча група) розробляє стратегічний документ «План заходів із реалізації перехідного періоду для забезпечення ефективного впровадження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів».
Так, важливим завданнями в рамках Робочої групи є:
розробка проєкту переліку питань для здійснення заходів контролю господарств з виробництва молока;
перегляд вимог до дрібнотоварного виробництва сирого молока, пунктів збирання (закупівлі) та введення його в обіг;
розробка НПА для створення надійної та прозорої системи контролю введення в обіг сирого молока, яка б відповідала новим підходам відповідно до статті 40 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» № 2042-VIII від 18 травня 2017 року та наказу Мінагрополітики 118/2019.
Виконання цих завдань дозволить встановити належний рівень виконання нових вимог усіма операторами ринку молока та молочних продуктів, що забезпечить рівні умови конкуренції та захист прав споживачів.
Читайте детальніше за посиланням.