Нові експортні можливості для України: органічні та молочні експортери на міжнародній виставці SIAL PARIS 2024
Протягом 19-23 жовтня 2024 року Україна бере участь у одній з найпрестижніших міжнародних подій харчової промисловості — виставці SIAL PARIS 2024. Національний стенд України (зал 1, стенд А128) об’єднав 26 експортерів, серед яких 11 експортерів органічної та молочної продукції, що експонуються за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми QFTP, що впроваджується FiBL у партнерстві із SAFOSO AG.
Цьогоріч українські підприємства продемонстрували широкий асортимент сертифікованої органічної продукції, яка відповідає високим стандартам органічного регулювання ЄС. Серед органічної продукції були представлені крупи, мед, борошно, пластівці, овочі, консервація, ягоди, фруктові соки та ін. Молочні компанії презентували тверді й плавлені сири, вершкове масло, сирні снеки, згущене молоко, дитяче харчування та інші продукти, що вже отримали визнання на міжнародному ринку.
Серед перших гарних новин виставки — український виробник снеків з натурального сиру Prime Snack (snEco) виграв SIAL Innovation 2024 Grand Prix в категорії «Молочні продукти».
Понад 285 000 візитерів-професіоналів вже в перший день відвідали SIAL PARIS. У 2024 році виставка зібрала понад 8 000 провідних світових покупців та більше 7 500 експонентів харчової продукції зі 130 країн, що дасть українським експортерам можливість провести низку B2B зустрічей з імпортерами й дистриб’юторами та укласти попередні домовленості про постачання продукції за кордон. Зокрема, українські органічні та молочні продукти викликали значний інтерес серед міжнародних партнерів, які відзначили високу якість товарів та відповідність міжнародним стандартам.
Участь України в такого роду всесвітньо відомих харчових і сільськогосподарських виставках, включно з ANUGA, BIOFACH та Middle East Organic & Natural Products Expo, вже відкрила нові можливості для бізнесу та сприяла популяризації досягнень України в органічному та молочному секторах, що призвело до численних успішних експортних історій. Важливим партнером у цьому процесі протягом багатьох років є Швейцарія, яка через Державний секретаріат з економічних питань (SECO), надає системну підтримку органічному сектору України (з 2005 року) і молочному сектору України (з 2015 року), зокрема сприяючи участі українських виробників у міжнародних виставках.
Торальф Ріхтер, провідний експерт з торгівлі від FiBL як виконавець проєкту QFTP, коментує: «Організація національних стендів на міжнародних виставках є найефективнішим інструментом для просування експорту та встановлення ділових контактів для українських експортерів».
«Підтримка зовнішньоекономічної діяльності українських підприємців — один з ключових фокусів Офісу з розвитку підприємництва та експорту. Ми постійно працюємо над створенням можливостей для українських виробників для виходу на міжнародні ринки. Спільно з нашими партнерами зі Швейцарії, ЄС та США сприяємо й експорту органічної та молочної продукції, пропонуючи комплекс сервісів як для готових до експорту компаній, так і тих, хто тільки планує експортну діяльність. Особливо ефективним інструментом з просування експорту є організація національних стендів на міжнародних виставках. У межах співпраці з міжнародними партнерами з розвитку ми вже організували Національний стенд України на провідній галузевій виставці BIOFACH 2023, де українські компанії підписали контракти на загальну суму 3,5 млн євро. А також на виставці ANUGA 2023 вдалося досягти угод на 2,8 млн євро. Наразі спільно з партнерами організували Національний стенд України на SIAL PARIS 2024 — одній з найвпливовіших виставок харчової промисловості у світі. Ми впевнені, що цей захід також принесе плідні результатами та відкриє ще більше можливостей для українських експортерів органічної та молочної продукції», — Олексій Грушецький, заступник директора з просування експорту, ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту».
Самі експоненти виставки, зокрема, наголосили на важливості таких заходів для розвитку бізнесу та збільшення присутності української агропродовольчої продукції на світовому ринку, а також відзначили важливість довгострокових контрактів, що сприятимуть зростанню експорту і розвитку аграрного сектору України в цілому.
Національний cтенд України на SIAL Paris 2024 організований ГС «Ю-Фуд» (Ukrainian Food Association) під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України за сприяння державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», національного проєкту Дія.Бізнес, Міністерства закордонних справ України, Посольства України у Французькій Республіці, платформи Nazovni та за підтримки:
- Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія);
- Європейського Союзу та уряду Німеччини в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.