25 березня відбувся онлайн обласний семінар «Забезпечення якості та безпечності молока, що вводиться в обіг: нові вимоги та можливості». Захід був організований Головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській області у співпраці зі швейцарсько-українською програмою «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (надалі – Програма), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).
Метою заходу було підвищити рівень обізнаності про впровадження нових вимог до якості та безпечності молока, важливість безперервногоу моніторингу даних про результати дослідження молока та запровадження прогами контролю сирого молока.
До онлайн заходу приєдналися та брали активну участь фахівці територіальних органів Держпродспоживслужби у Волинській області, регіональної та міжрайонних державних лабораторій Держпродспоживслужби, представники господарств з виробництва молока, пунктів закупівлі та молокопереробних підприємств.
Ірина Висоцька, координатор компонента «Молочний сектор» Програми розповіла учасникам про нове харчове законодавство, а саме про державний контроль виробництва молока та введення його в обіг. Також у своєму виступі окреслила концепцію пілотного проєкту «Програма контролю сирого молока» та продемонструвала переваги користування ІТ-платформи «Молочний Модуль».
Вікторія Лець, головний експерт компонента «Молочний сектор» Програми ознайомила учасників із вимогами до дрібнотоварного виробництва сирого молока, пунктів його закупівлі та введення в обіг.
В рамках онлайн семінару фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області розповіли про вимоги до молока сирого під час закупівлі, для подальшого промислового перероблення, вимоги до господарств з виробництва молока, , проведення профілактичних протиепізоотичних заходів окремо зупинилися на питанні видачі експлуатаційних дозволів. Щодо відбору зразків та лабораторних досліджень в рамках виробничого та державного контролю виступили фахівці Волинської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.
Підсумовуючи результати семінару, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Анатолій Тимофіюк висловив готовність долучитися до пілотного проєкту з запровадження Програми контролю сирого молока на ІТ-платформі «Молочний Модуль».
Нагадаємо, що 18 березня в рамках вебінару з оцінювання результатів пілотного проєкту «Програма контролю сирого молока» Голова Держпродспоживслужби України Владислава Магалецька наголосила на необхідності розширення проєкту на всю країну, що дозволить застосовувати всюди єдині стандарти. Держпродспоживслужба працює над тим, щоб українські споживачі отримували якісні продукти, а український бізнес – розширював ринки збуту.