Протягом червня 2022 року Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (НАСДСУ) за підтримки швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» впроваджувала проєкт «Молочарське дорадництво». Головною метою було створення платформи обміну компетенціями та знаннями в молочному секторі, що дасть поштовх для розвитку виробництва якісного молока та молочної продукції, в першу чергу мікро-, малими та середніми виробниками.

В рамках проєкту «Молочарське дорадництво» було проведено два комунікаційно-інформаційних онлайн вебінари за участі представників ЗМІ та виробників молока із залученням експертів молочного ринку та інших представників зацікавленої аудиторії. Дані заходи були організовані та проведені НАСДСУ у партнерстві зі Спілкою аграрних журналістів України (САЖУ), Спілкою молочних підприємств України, Асоціацією виробників молока та регіональними дорадчими службами, зокрема, Сумської, Чернігівської та Київської областей.

Цільовою аудиторією заходів стали мікро-, малі та середні виробники та переробники молока, галузеві асоціації, експерти, дорадники та аналітики, представники медіа. До вебінарів активно долучалися також представники науки і освіти та органів місцевого самоврядування.

Перший вебінар на тему «Молочарство в умовах війни: проблеми, тенденції, практики» відбувся 16 червня 2022 року та зібрав понад 70 учасників.

Під час вебінару лідери асоціації виробників та переробників молока, дорадчих служб, провідні аналітики поділилися інформацією, думками про проблеми, тенденції, рішення, практики у сфері молочарства як в Україні, так й у світі, а також про вплив російської агресії на галузь.

Запис відео трансляції вебінару «Молочарство в умовах війни: проблеми, тенденції, практики» можна переглянути за посиланням.

Другий вебінар на тему «Молочарство в умовах війни: живі історії» відбувся 23 червня 2022 року та зібрав понад 70 учасників.

Метою вебінару було показати діяльність молочарських господарств в умовах війни: як тих, якими прокотилася своїм жорстоким колесом війна, так й тих, що нібито далеко від зони бойових дій. Саме тут журналісти мали шанс знайти героїв для своїх майбутніх публікацій, а представники молочного сектору – привернути увагу до проблем галузі. Своїми історіями про сплюндровані російськими військами господарства, про роботу в умовах війни, а також проблемами, планами, баченням майбутнього українського молочарства поділилися фермери, переробники, кооператори Сумщини, Київщини, Чернігівщини та Львівщини.

Запис відео трансляції вебінару «Молочарство в умовах війни: живі історії» можна переглянути за посиланням.

Учасники вебінарів підкреслювали важливість надання в сьогоднішніх умовах достовірної та якісної інформаційно-консультаційної підтримки молочним господарствам, особливо дрібним та середнім; необхідність постійно інформувати та привертати увагу громадськості, особливо світової, як на існуючі проблеми виробників, так і на їх успіхи, досягнуті в теперішніх складних умовах. І важлива роль тут відводиться ЗМІ, які мають стати посередником між учасниками галузі та зовнішнім середовищем. Тому подібні заходи варто продовжувати на регулярній основі.

На сайті НАСДСУ створена окрема сторінка з переліком господарств з виробництва молока та асоціацій, що їх об’єднують, а також каталог аграрних ЗМІ.