На запит Львівської обласної військової (державної) адміністрації та у співпраці з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області 6 червня 2023 року відбувся семінар з підвищення рівня обізнаності фахівців операторів ринку молока та молочних продуктів з фокусом на дрібнотоварні господарства, малі та середні підприємства на тему «Актуальні питання виробництва молока та молочної продукції: нове законодавство, сучасні методи лабораторного контролю та важливість впровадження системи менеджменту безпечності».
До відкриття заходу долучилися заступник начальника Львівської обласної військової (державної) адміністрації Юрій Бучко та голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Львівської обласної ради Юрій Раделицький.
У своєму виступі перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівської області Ростислав Волошин зупинився на питаннях здійснення компетентним органом заходів державного контролю на харчових підприємствах та у господарствах з виробництва молока.
На важливості запровадження програми контролю сирого молока на базі «Молочного модуля» наголосила у своїй презентації координаторка компонента «Молочний сектор» QFTP Ірина Висоцька.
Більш детально про лабораторні дослідження в межах Програми контролю сирого молока розповіла лікар-ветеринарної медицини бактеріологічного відділу Пустомитівської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби Марта Квас.
Питання визначення залишків антибактеріальних препаратів та інгібіторів у молоці висвітлив у своєму виступі доктор ветеринарних наук, професор, заступник директора по науковій роботі Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок Віктор Музика.
Головна експертка компонента «Молочний сектор» QFTP Тетяна Гаркавенко представила до уваги учасників дві актуальні теми, а саме:
- «Мікробіологічні критерії і методи контролю молока та молочної продукції. Роль і важливість лабораторних досліджень»;
- «Порядок відбору та транспортування зразків молока відповідно до Стандартної операційної процедури щодо відбору зразків сирого молока для визначення кількості соматичних клітин та загального бактеріологічного забруднення».
А головний експерт QFTP Юрій Оглашенний окреслив особливості вимог харчового законодавства у молочному секторі через практичні аспекти його виконання.
Всі презентації доповідачів доступні на нашому сайті у розділі «Тренінгові матеріали», підрозділ «Підвищення обізнаності про безпечність молока», за порядковими номерами 37-43: https://qftp.org/molochnyj-komponent/#toggle-id-4