Стратегічна сесія «Сприяння збуту органічних продуктів на внутрішньому ринку»

28 листопада 2023 р. відбулася стратегічна сесія «Сприяння збуту органічних продуктів на внутрішньому ринку» для визначення пріоритетних напрямів підтримки QFTP задля сприяння збуту органічної харчової продукції з вищою доданою вартістю для кінцевого споживача на внутрішньому ринку України. 

Учасники, які генерували ідеї та обговорювали їх між собою під час заходу були операторами, які продають свою органічну харчову продукцію з вищою доданою вартістю кінцевому споживачеві на внутрішньому ринку України, та учасники органічного сектора України. 

«Подальший розвиток внутрішнього ринку України та популяризація органічної продукції залежить від рівня обізнаності покупців про цю продукцію та її доступності в магазинах. Робота на перспективу налагодження коротких ланцюгів збуту та розповсюдження ідеї про переваги органічного виробництва зараз є важливою, як ніколи. Сьогоднішній мозковий штурм та озвученні операторами та іншими учасниками органічного ринку ідеї допоможуть у збуті та популяризації органічної продукції на внутрішньому ринку», — зазначила на початку стратегічної сесії Марина Кислицька, начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва управління з питань продовольчої безпеки та підакцизної продукції Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Міністерства аграрної політики та продовольства України. 

«Сьогоднішня зустріч направлена на те, щоб почути операторів та їхні ідеї, і в перспективі вибрати ті, які ми зможемо підтримати. Наразі важливо не втратити вже напрацьований збут на внутрішньому ринку, та допомогти органічному сектору вистояти в ці нелегкі часи. Ми готові підтримати діяльність, яка б стимулювала збут органічних продуктів на внутрішньому ринку», — прокоментувала Наталія Прокопчук, координаторка органічного компонента QFTP. 

Модератором заходу була Анастасія Півнюк, головна експертка органічного компонента QFTP, яка залучила учасників до активного обговорення та генерування ідей щодо шляхів сприяння збуту органічних продуктів на внутрішньому ринку. Учасники активно ділилися своїми думками, базуючись на своєму досвіді роботи на внутрішньому ринку. Наприкінці заходу відбулося обговорення та пріоритезація найважливіших, на думку операторів, напрацьованих ідей.  

Захід було організовано в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується за підтримки Швейцарії Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України.