Програма грантів в органічному секторі

З 24 лютого 2022 року, від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України, органічний сектор України, як і вся аграрна та продовольча промисловість, потерпає від Російської агресії. Український внутрішній ринок органічної продукції значно скоротився у 2022 році. Він почав відновлюватися у 2023 році, але все ще залишається меншим, ніж до повномасштабного вторгнення. 

За цих обставин українські органічні виробники потребують підтримки, щоб продовжувати органічне виробництво та забезпечувати населення України та інших країн корисними органічними продуктами харчування. 

В межах грантової програми надаватиметься підтримка ініціативам, які сприятимуть збільшенню продажів органічної продукції, розширенню органічного асортименту на полицях магазинів, зокрема через збільшення термінів зберігання органічної продукції та налагодженню нових ланцюгів постачання. 

Напрямки підтримки та форми діяльності в межах Програми грантів в органічному секторі: 

  • сприяння збуту органічної продукції та відкриття нових каналів збуту органічної продукції на внутрішньому ринку; 
  • скорочення ланцюгів постачання від виробника до споживача на внутрішньому ринку; 
  • покращення презентації органічної продукції на полицях на внутрішньому ринку, зокрема через збільшення термінів зберігання органічної продукції. 

До участі в конкурсі на отримання гранту за даною грантовою програмою допускаються українські сертифіковані оператори органічного ринку, які представлені на внутрішньому ринку або готові вийти на ринок України. 

В межах Програми грантів в органічному секторі може надаватися підтримка для придбання обладнання, але його вартість не повинна перевищувати 60% від загальної суми гранту. Повний перелік витрат, які не підлягають фінансуванню, наведено в положенні про Програму грантів в органічному секторі. 

Вся офіційна інформація про грантову програму, положення, форми заявок та публічна інформація публікуються на сайті міжнародної благодійної організації «Інформаційний центр «Зелене досьє»

Заявки разом з додатками на отримання грантів приймаються до 10 листопада 2024 року подаються через електронну форму за посиланням

24 жовтня буде проведено інформаційний вебінар, під час якого ви зможете дізнатися більше про умови грантової програми та поставити свої питання. Реєстрація для участі у вебінарі

Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 10 грудня 2024 року. Діяльність, запропонована в заявках, може бути реалізована протягом періоду, що не перевищує 10 місяців, починаючи з січня 2025 року.  

В межах цього конкурсу буде підтримано близько 30 заявок на загальну суму 150 000 швейцарських франків. Середній розмір підтримки (гранту) на один проєкт – 230 000,00 грн., при цьому остаточну суму гранту, яку може отримати Грантоотримувач визначає грантовий комітет.  

З додатковими запитанням звертайтеся до Олени Дейнеко, голови правління громадської спілки «Органічна ініціатива»: coordinator@organicinitiative.org.ua, +38 067 1039694. 

Програма грантів в органічному секторі фінансується Швейцарією та впроваджується в межах проєкту «Жіноче підприємництво в органічному секторі» (WEOS), що впроваджується МБО «Інформаційний центр «Зелене досьє» у партнерстві з громадською спілкою «Органічна ініціатива», та швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія) з метою підтримки українських виробників органічної продукції та сприяння подальшому розвитку органічного ринку, збільшення торгівлі українською органічною продукцією з вищою доданою вартістю на внутрішньому ринку. 

Програма грантів в органічному секторі адмініструє Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє» у партнерстві з громадською спілкою «Органічна ініціатива»