Вивчення передового досвіду ЄС щодо маркування органічної продукції та органічного логотипа ЄС (євролисток)
6 листопада 2024 року відбувся онлайн-тренінг «Маркування органічної продукції. Органічний логотип ЄС» за участі європейських спікерів з Німеччини та Чеської Республіки. Головною темою заходу було детальне ознайомлення із законодавством ЄС щодо органічного виробництва і маркування органічних продуктів.
Захід відвідало більше 80 представників органічного сектору України, зокрема оператори, державні установи, громадські об’єднання та надавачі послуг.
Тренінг був спрямований на зміцнення спроможності учасників органічного сектору України щодо вимог та належного використання органічного логотипа ЄС (євролистка) та маркування в цілому. Отриманні знання дозволять належно представляти органічну українську продукцію на міжнародному та на внутрішньому ринках.
Захід відкрили вітальними словами:
- Марина Кислицька, начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва управління з питань продовольчої безпеки та підакцизної продукції Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, Міністерство аграрної політики та продовольства України;
- Наталія Прокопчук, координаторка органічного компонента, швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP);
- Д-р. Штефан Дреесманн, керівник проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства».
Учасники мали змогу ознайомитися з основними вимогами щодо маркування органічної продукції від українських та міжнародних експертів. Детально про правила маркування органічних продуктів відповідно до законодавства ЄС та практичні аспекти використання євролистка розповіла Олена Манзюк, заступниця керівника відділу сертифікації, стандартизації та якості органу сертифікації «Органік Стандарт».
Єнс Вальтер з управління сільського господарства федеральної землі Баварія компетентного органу з питань органічного сільського господарства у федеральній землі Баварія (Німеччина) поділився досвідом яких помилок найчастіше припускаються імпортери з третіх країн та розповів про юридичні наслідки порушення законодавства при маркуванні продуктів як органічні.
Міжнародним досвідом щодо органічного маркування, зокрема використання органічних логотипів (ЄС та чеського національного) у Чеській Республіці поділилась Вероніка Ступкова, заступниця керівника відділу органічного сільського господарства Міністерства сільського господарства Чеської Республіки.
Модератором заходу виступив Сергій Галашевський, директор органу сертифікації «Органік Стандарт».
Тренінг організовано Міністерством аграрної політики і продовольства України та органом сертифікації «Органік Стандарт» за підтримки:
- Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), та
- Німеччини в межах проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA), що фінансується Федеральним міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини.