
Бізнес-місія українських переробників органічної плодово-ягідної продукції до Нідерландів
З 20 до 24 травня 2025 року відбудеться бізнес-місія до Королівства Нідерландів для українських переробників органічної плодово-ягідної продукції та організацій, що підтримують розвиток бізнесу. Поїздка організована Асоціацією «Ягідництво України» у співпраці з державною установою «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» та громадською спілкою «Органічна Ініціатива» за підтримки Швейцарії, зокрема, в рамках програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP).
Метою бізнес-туру є ознайомлення українських підприємств з передовими технологіями зберігання, логістики та переробки органічної продукції на прикладі провідних нідерландських компаній, а також налагодження нових ділових контактів і пошук можливостей для розширення експорту.
Програма бізнес-туру передбачає:
- – Відвідування міжнародної виставки World of Private Label International Trade Show (PLMA) (20–21 травня, м. Амстердам, Нідерланди);
- – Бізнес-візити до провідних нідерландських компаній, зокрема ягідного кооперативу, підприємства з глибокої переробки ягід, компанії-імпортера, роздрібної мережі та бізнес-асоціації;
- – Ділові зустрічі з потенційними партнерами;
Попередньо учасники місії пройшли підготовчі тренінги щодо участі у виставці та переговорів з іноземними компаніями.
Для участі у бізнес-місії до Нідерландів на конкурсній основі було відібрано 10 малих і середніх підприємств із 7 областей України, які є експортерами органічної ягідної продукції:
Відібрані органічні малі та середні підприємства:
- Біонеріка, ТОВ, Івано-Франківська область
- Вест Беррі, ТОВ, Львівська область
- Диво Ягода, ТОВ, Харківська область
- Золота Ягода, ФГ, Черкаська область
- Кам’янка-Бузький завод продовольчих товарів, ТОВ, Львівська область
- Лаки – 2017, ТОВ (Vega Land), Вінницька область
- Органік Експерт, ТОВ (ОСЬО), Київська область
- Поділляагробізнес, ТОВ, Вінницька область
- Сав Агро Партнер, ТОВ, Волинська область
- Торіс, ТОВ, Волинська область
Крім експортерів органічної ягідної продукції до складу учасників бізнес-туру до Нідерландів входять 6 представників 3-х організацій, які підтримують бізнес, а саме Асоціації «Ягідництво України», державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», громадської спілки «Органічна Ініціатива», а також представники програм технічної допомоги QFTP та SIPPO.
Довідково Україна-Нідерланди:
Нідерланди вже багато років поспіль залишаються лідером серед країн-імпортерів органічної продукції з України. Відповідно до даних дослідження органічного ринку України у 2023 Україна експортувала до Нідерландів 68 100 тонн органічної продукції на суму 34,3 млн євро, з них 490 тонн органічних ягід (заморожених, свіжих та у вигляді пюре) на суму близько 1,4 млн євро. Серед української експортованої органічної ягідної продукції до Нідерландів: чорниця, ожина, терен, лохина, журавлина, бузина, малина та суниця. У 2024 році обсяги експорту органічної ягоди з України в Нідерланди становили 462 тонни на суму близько 794 тис. євро (джерело: Органік Стандарт).
Більше інформації на вебсайті організаторів:
- – Визначено 10 українських переробників органічної плодово-ягідної продукції для участі у бізнес-турі до Нідерландів
- – Набір компаній органічного сектору для участі у бізнес-турі до Нідерландів
Бізнес-тур організований Асоціацією «Ягідництво України», державною установою «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», національним проєктом Дія.Бізнес, громадською спілкою «Органічна Ініціатива» за підтримки Швейцарії в межах трьох програм:
- – Швейцарської програми сприяння імпорту (SIPPO), що впроваджується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Cвісконтакт»,
- – Глобальної Програми Якості та Стандартів (Фаза 2), що імплементується ЮНІДО (спеціалізованою агенцією Організації Об’єднаних Націй),
- – швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві з SAFOSO AG (Швейцарія).