17 листопада 2020 року відбулася Установча зустріч надавачів послуг в молочному секторі в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (надалі – Програма).
У своїй діяльності Програма прагне посилити сферу надання послуг в молочному секторі в Україні шляхом створення мережі знань та компетенцій. Імплементація нового харчового законодавства створює попит та формує запит на належну технічну експертизу та консалтинг. З цією метою Програма прагне підтримати діяльності із розвитку потенціалу для учасників мережі знань та компетенцій.
Спершу надавачі послуг в молочному секторі пройшли фокусне онлайн опитування. 37 респондентів (лабораторій, сільськогосподарських дорадчих служб, консультантів, наукових та навчальних установ) із 11 областей України надали відповіді та оцінили свої потреби у розвитку потенціалу. Опитування активне й досі для тих надавачів послуг, хто ще бажає долучитися до співпраці з Програмою й доступне за посиланням: https://survey.fibl.org/index.php/125729?lang=uk
Основною метою установчої зустрічі було представити цілі та завдання Програми та визначити можливості та формат для співпраці з надавачами послуг у молочному секторі.
У своєму вітальному слові Манон Шуперс, директор SAFOSO AG, зазначила:
Надавачі послуг є вкрай важливими для діяльності Програми, адже вони займаються питаннями якості та безпечності сирого молока в Україні. Сьогодні зібралося багато учасників і кожен із вас може поділитися багатим досвідом та експертизою. Разом ми можемо користуватися цим спільним досвідом і я впевнена, що обговорення будуть плідними, ефективними та посилюватимуть знання і навички кожного. Це дозволить вчитися один в одного та рухатися далі.
Під час окремої сесії установчої зустрічі, кожен учасник мав змогу представитися та коротко розповісти про свою діяльність. Ірина Висоцька, координатор компонента «Молочний сектор» наголосила на важливості розвитку потенціалу партнерів Програми. В рамках співпраці із мережею надавачів послуг плануються підтримка кожного учасника, обмін досвідом, а також проведення спільних заходів з підвищення рівня обізнаності про важливість виробництва якісного та безпечного молока.
Олена Родніна, провідний фахівець компонента «Молочний сектор» ознайомила учасників із підходом тренінг тренера, тренінговим планом та форматом навчань. Тренінговий план передбачає інтерактивне онлайн та практичне навчання з подальшою адаптацією під потреби цільової аудиторії.
Даний захід проводився за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).