Протягом червня 2022 року ФОП Вишневський Михайло спільно зі швейцарсько-українською програмою «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» провели серію заходів для ветеринарних лікарів, сімейних молочних ферм та дрібнотоварних виробників. Було прийнято рішення розділити заходи відповідно до цільової аудиторії та провести їх у різних районах Львівської області.
Серію тренінгів було розпочато із двох заходів на тему «Недопущення маститів та їх раннє виявлення. Практичні навики оцінки молока на наявність маститу в корови» для лікарів ветеринарної медицини. Ключовою аудиторією заходу були лікарі приватних та державних установ, що на постійній основі надають ветеринарні послуги власникам корів. В Дрогобицькому та Стрийському районах в заходах взяли участь по 18 ветеринарних лікарів. Учасники семінару безкоштовно отримали реагент та молочно-контрольні пластини для визначення прихованих форм маститу.Метою данних заходів було надання нової інформації про причини, діагностику, перебіг, лікування маститів та практичний навик оцінки молока на виявлення прихованих форм маститу в корів. Учасники дізналися про вимоги до якості молока, мастити та їх діагностику. Окрім того, тренери провели демонстрацію використання препарату для виявлення прихованих форм маститу, завдяки чому учасники отримали практичні навики.
Проглянути короткий відеозапис заходу можна за посиланням.
Ветеринарні лікарі потребують постійного підвищення рівня обізнаності про сучасні методи діагностики маститів у корів. Саме тому, здобуті знання та практичні навички сприятимуть наданню якісних послуг дрібнотоварним виробникам.
Друга частина серії заходів мала тему «Збільшення прибутковості сімейних молочних ферм через покращення якості молока та збереження здоров’я молочних корів». Заходи було проведено на демонстраційних сімейних фермах. Всього у заході взяли участь 15 осіб.
Метою заходів було роз’яснення учасникам важливість оцінки якості молока згідно з сучасними вимогами ринку та приділити особливу увагу технологічним моментам виробництва молока, що впливають на якість молока та здоров’я корови. Семінар відбувся на сімейних молочних фермах Іванки та Миколи Кемпи та Галини і Миколи Ільницьких.
Учасники дізналися про вимоги до якості молока, фактори, що суттєво впливають на якість молока та хвороби молочної залози, умови утримання корів. Окрім того, обговорили вразливі моменти здоров’я корови в сухостійний період, отелення та новотільний період, варіанти консервації молочної залози. Члени сімейних ферм вмотивовані та з радістю брали участь в навчальних заходах. Значна частина вже має та застосовує знання отримані під час інших тренінгів.
Завершальні семінари на тему «Ефективне виробництво якісного молока в особистому селянському господарстві» проводились для дрібнотоварних виробників.
Метою заходів було роз’яснення виробникам, які утримують 1-2 корови сучасних вимог до якості молока та надання практичних порад щодо виробництва якісного молока в їх господарствах. В шістьох громадах взяли участь 97 дрібнотоварних виробників. Тренери розповіли про вимоги до якості молока, обговорили та надали рекомендації щодо елементів його виробництва, які впливають на продуктивність корови та якість молока.
Дані заходи проводилися за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org.