Концепція проведення регіональних тренінгів для фахівців Держпродспоживслужби

Швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (далі – QFTP) продовжує підтримувати Держпродспоживслужбу на шляху до вдосконалення національної системи контролю за безпечністю молока та молочних продуктів та наближенню до вимог ЄС.  

Так, відповідно до погодженої «Концепції проведення регіональних тренінгів для фахівців Держпродспоживслужби та уповноважених ветеринарів щодо ризик-орієнтованого інспектування господарства з виробництва молока» з метою теоретичної підготовки перед практичним етапом 416 фахівців Держпродспоживслужби різного рівня з 11 по 29 вересня проходили курс дистанційного навчання «Ризик-орієнтоване інспектування операторів ринку молока і молочних продуктів», який був підготовлений за підтримки QFTP та розміщений на платформі для дистанційного (внутрішнього) навчання Держпродспоживслужби. Курс складається з: 

  • відеопрезентацій, які надають роз’яснення вимог законодавства ЄС і України щодо безпечності та якості молока і молочних продуктів та підґрунтя для проведення ризик-орієнтованого інспектування операторів ринку (господарств з виробництва молока, пунктів заготівлі молока); 
  • відео всіх етапів симуляційного інспектування господарства з виробництва молока. Також слухачі курсу після його проходження взяли участь у онлайн-сесії «запитання-відповіді», під час якої мали змогу задати запитання тренерам, які були залучені до розробки матеріалів дистанційного курсу. Фахівці, які успішно прослухали дистанційний курс високо оцінили підготовлені матеріали, зазначивши, що матеріали є дуже цікаві, легкі для розуміння та надзвичайно корисні для підвищення рівня обізнаності. 

Наступним практичним етапом після проходження курсу дистанційного навчання є проведення симуляційних інспектувань в кожній області підготовленими тренерами, які брали участь у тренінгу тренера на тему «Ризик-орієнтоване інспектування операторів ринку молока і молочних продуктів» з 15 по 19 травня 2023 року у м. Вінниця, організованому QFTP. 

Метою таких симуляційних інспектувань господарств з виробництва молока є підвищення рівня обізнаності та покращення практичних навичок фахівців регіонального рівня щодо:  

  • підготовки та здійснення ризик-орієнтованого інспектування стосовно дотримання господарствами з виробництва молока вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів; 
  • відбору зразків молока відповідно до Стандартної операційної процедури щодо відбору зразків сирого молока для визначення кількості соматичних клітин та загального бактеріологічного забруднення; 
  • оформлення акту відбору зразків сирого молока, реєстрація його у інформаційно-комунікаційній системі Держпродспоживслужби «Молочний модуль» (ММ) та відправка до лабораторії через ММ. 

Тобто під час заходу окрім практичного відпрацювання всіх етапів ризик-орієнтованого інспектування буде підвищено рівень обізнананості фахівців та операторів ринку щодо законодавчого підґрунтя та необхідності впровадження програми контролю сирого молока. 

Перше симуляційне ризик-орієнтоване інспектування господарства з виробництва молока було проведене 11 жовтня 2023 року фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області. Більше деталей про захід за посиланням.  

Найближчим часом планується проведення аналогічних заходів для фахівців Вінницької, Дніпропетровської, Волинської та Житомирської областей. Експерти QFTP надають всебічну підтримку відповідальним фахівцям ГУ Держпродспоживслужби у областях під час організації та проведення симуляційних інспектувань.