Потужний сигнал для органічного сектору: практичний посібник ЄС з контролю органічного виробництва тепер доступний українською
23 червня 2025 року відбувся онлайн-семінар, присвячений презентації українського перекладу публікації ЄС «Посібник щодо проведення офіційних розслідувань в органічному виробництві» (A Vade Mecum on official investigation in organic products). Подія зібрала понад 170 учасників,та засвідчила значний інтерес до тематики з боку українських фахівців. Переклад було здійснено за підтримки швейцарсько-української програми QFTP та німецько-українського проєкту COA. Захід став важливим кроком на шляху до зміцнення органічного сільського господарства в Україні.
З привітальним словом до учасників звернулися:
- Марина Кислицька (Міністерство аграрної політики та продовольства України),
- Ольга Семенчук (Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів),
- д-р Штефан Дреесманн (Проєкт «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA)),
- Ігор Кравченко (Швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP)).
Модератором заходу була Ксенія Гулієва (проєкт COA).
Чотири змістовні презентації від наступних спікерів, окреслили основні теми публікації підготовленої за фінансової підтримки уряду Німеччини.
- Ніколя Верле (Колишній представник Європейської Комісії, нині представник Ініціативи по боротьбі із шахрайством (Anti-Fraud Initiative), Франція): Огляд структури публікації та Цілеспрямований обмін інформацією в ланцюгу постачання органічної продукції;
- д-р Йохен Ноєндорф (Орган контролю Resource Protection Ltd. (GfRS) та представник Ініціативи по боротьбі із шахрайством (Anti-Fraud Initiative), Німеччина): Лабораторний аналіз, обґрунтована підозра та потенційні джерела й причини забруднення;
- Сергій Галашевський (Орган сертифікації «Органік Стандарт» та представник Ініціативи по боротьбі із шахрайством (Anti-Fraud Initiative), Україна): Офіційні розслідування, що проводяться органами контролю.
Посібник, уже доступний українською мовою. Він надає практичні рекомендації насамперед для органів державної влади та органів контролю в органічному виробництві у випадках підозри на використання несанкціонованих речовин, що є ключовою темою нового Регламенту ЄС про органічне виробництво. Водночас публікація стане корисним джерелом інформації і для інших зацікавлених сторін: операторів ринку, консультантів тощо.
Завантажити посібник можна за посиланням.
Відеозапис семінару доступний на YouTube-каналі COA Ukraine.
Переклад посібника українською мовою виконано за фінансової підтримки:
– Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA), що фінансується Федеральним міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL).
– Швейцарії у межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).