Стратегічна сесія «Реформа шкільного харчування: стратегічний розвиток в умовах війни та повоєнного відновлення України» відбулася сьогодні в Києві за участі ініціаторки реформи першої леді Олени Зеленської, міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшко, а також Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Клода Вільда.
Метою заходу стало розроблення проєкту Стратегії реформування системи шкільного харчування, розпочате у січні минулого року та перерване російським вторгненням, а також залучення іноземних інвестицій у розвиток та відновлення закладів освіти. Учасники – представники МОЗ, МОН, МінЕкономіки, МінАгро, Мін відновлення, ДПСС, АМКУ, ДП Прозорро, інших державних установ, громадських організацій, міжнародних донорів, – обговорили проєкт Стратегії та напрацювали план подальшого розвитку реформи з фокусом на відновлення закладів освіти, соціальну підтримку та розвиток кадрового потенціалу.
«Часто кажуть, що війна відібрала в кожного із нас, українців рік життя. В такому разі можемо сказати, що вона напевно відібрала рік здорового повноцінного харчування у наших дітей. Якби не російський напад – певно, сьогодні ми говорили б вже про досягнення, ріст і зміни. Але. Наше досягнення вже те, що попри війну і всі випробування ми зараз таки тут і ми збираємося продовжувати.», – відзначила перша леді Олена Зеленська.
Під час стратегічної сесії були представлені 4 напрямки подальшої роботи, а саме:
- Організація якісного харчування: закупівлі та фінансування.
- Відновлення та модернізація харчоблоків: комплексний підхід. Впровадження та дотримання системи НАССР.
- Розвиток кадрового потенціалу.
- Формування культури здорового харчування. Впровадження нових норм та меню.
Слова вдячності представникам центральних органів виконавчої влади, державним установам, партнерським організаціям реформи, організаторам сесії, а також представникам донорських організацій, які сьогодні також з нами, за долученість, активну позицію та наполегливу роботу. А також Посольству Швейцарії в Україні, особисто пану Послу Клоду Вільду та українсько-швейцарскому проекту DECIDE за підтримку реформи та організаційне забезпечення стратегічної сесії.