Стратегічна сесія «Реформа шкільного харчування: стратегічний розвиток в умовах війни та повоєнного відновлення України» відбулася сьогодні в Києві за участі ініціаторки реформи першої леді Олени Зеленської, міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета,  Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшко, а також Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Клода Вільда.

Метою заходу стало розроблення проєкту Стратегії реформування системи шкільного харчування, розпочате у січні минулого року та перерване російським вторгненням, а також залучення іноземних інвестицій у розвиток та відновлення закладів освіти. Учасники – представники МОЗ, МОН, МінЕкономіки, МінАгро, Мін відновлення, ДПСС, АМКУ, ДП Прозорро, інших державних установ, громадських організацій, міжнародних донорів, – обговорили проєкт Стратегії та напрацювали план подальшого розвитку реформи з фокусом на відновлення закладів освіти, соціальну підтримку та розвиток кадрового потенціалу.

«Часто кажуть, що війна відібрала в кожного із нас, українців рік життя. В такому разі можемо сказати, що вона напевно відібрала рік здорового повноцінного харчування у наших дітей. Якби не російський напад – певно, сьогодні ми говорили б вже про досягнення, ріст і зміни. Але. Наше досягнення вже те, що попри війну і всі випробування ми зараз таки тут і ми збираємося продовжувати.», – відзначила перша леді Олена Зеленська.

Під час стратегічної сесії були представлені 4 напрямки подальшої роботи, а саме:

  1. Організація якісного харчування: закупівлі та фінансування.
  2. Відновлення та модернізація харчоблоків: комплексний підхід. Впровадження та дотримання системи НАССР.
  3. Розвиток кадрового потенціалу.
  4. Формування культури здорового харчування. Впровадження нових норм та меню.

Слова вдячності представникам центральних органів виконавчої влади, державним установам, партнерським організаціям реформи, організаторам сесії, а також представникам донорських організацій, які сьогодні також з нами, за долученість, активну позицію та наполегливу роботу. А також Посольству Швейцарії в Україні, особисто пану Послу Клоду Вільду та українсько-швейцарскому проекту DECIDE за підтримку реформи та організаційне забезпечення стратегічної сесії.

Джерело