За спільної ініціативи Міністерства економіки України, швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (СОА) 9 липня 2021 року в онлайн-форматі відбувся семінар з обговорення створення в Україні Реєстру органічного насіння і садивного матеріалу.

На семінарі було представлено і обговорено досвід створення та функціонування реєстрів органічного насіння у 3-х країнах ЄС: Нідерландах, Польщі та Німеччині. Практичний досвід з цих питань та характеристику баз даних органічного насіння в країнах ЄС представили:

Бартош Питлак, Керівник офісу виробництва продукції органічного сільського господарства департаменту систем якості Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі.

Маайке Рааймакерс, Керівник проєктів органічного насінництва і селекції компанії Біонекс, Нідерланди.

Д-р Штефан Дреесманн, Керівник проєкту «Німецько-українська співпраця у галузі органічного сільського господарства», Німеччина.

Проведення семінару мало на меті ознайомлення з міжнародним досвідом, обговорення відкритих питань і спільний пошук найкращих для України рішень зі створення такого реєстру, оскільки створення Державного реєстру органічного насіння і садивного матеріалу в Україні є необхідною умовою для впровадження Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» № 2496-VIII.

Ознайомитися із програмою заходу.

Матеріали заходу знаходяться на нашому сайті у розділі Тренінгові матеріали органічного компонента.