13 грудня 2022 року відбувся тренінг  «Контроль якості молока та молочних продуктів: мікробіологічні критерії та важливість лабораторних досліджень» у гібридному форматі.

Захід організовано в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (надалі – QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), та спільно з проєктом ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» (надалі – ILCA).

Цільовою аудиторією були студенти, молоді вчені та викладачі Відокремленого структурного підрозділу «Немішаївський фаховий коледж Національного університету біоресурсів та природокористування України».

Метою заходу було підвищення рівня обізнаності щодо національного та європейського законодавства щодо критеріїв безпечності для молока та молочних продуктів, програми контролю сирого молока на базі програмного забезпечення «Молочний модуль», важливості проведення лабораторних досліджень, правильності інтерпретації результатів таких досліджень та необхідності запровадження коригувальних дій у випадку отримання невідповідних результатів. Ці та інші технічні запитання розкрила головна експертка компонента «Молочний сектор» QFTP Тетяна Гаркавенко.

На заході виступив Боріс Антуновіч керівник проєкту ILCA, в межах діяльності якого коледжу було передано обладнання для навчальної лабораторії, що дозволить майбутнім фахівцям навчитися проводити дослідження молока та молочної продукції на показники якості та безпечності.

Ірина Висоцька, координаторка компонента «Молочний сектор» QFTP, зауважила на важливості актуальних знань та вмінь задля подальшого розвитку молочного сектору і підвищенні якості молока та розвитку експортного потенціалу та торгівлі з вищою доданою вартістю. Також ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» став реципієнтом швейцарського гуманітарного проєкту, яким було охоплено молочні господарства в Чернігівській, Київській, Сумській та Харківській областях, і вже отримав необхідні засоби гігієни для виробництва молока.

Альохін Володимир, директор ВСП «Немішаївського фахового коледжу НУБіП України», висловив подяку обом міжнародним проєктам технічної допомоги та висловив надію   на подальшу співпрацю у розвитку спроможності навчального закладу, його колективу та студентів.