Тренувальна перевірка органу сертифікації на відповідність діяльності вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції

08 листопада 2023, 12 державних інспекторів Держпродспоживслужби пройшли практичне навчання «Тренувальна перевірка органу сертифікації на відповідність діяльності вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» на прикладі  першого в Україні органу сертифікації ТОВ «Органік Стандарт». Крім цього, у заході взяли участь представники відділу державної політики у сфері органічного виробництва управління з питань продовольчої безпеки та підакцизної продукції Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Мінагрополітики та Центрального апарату Держпродспоживслужби.  

Експертами тренінгу виступили Сергій Галашевський (директор) та Василь Шукалович (провідний фахівець із сертифікації) органу сертифікації «Органік Стандарт» та Юрій Оглашенний, головний експерт органічного компоненту QFTP. Вони розповіли та практично показали особливості проведення перевірки, її складові та ознайомили з переліком питань уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (перевірки) щодо дотримання органом сертифікації вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

«Сьогоднішня зустріч – перший досвід для фахівців Держпродспоживслужби реалізувати знання із серії попередніх навчань щодо законодавства України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, і відпрацювати методику перевірки органів сертифікації на практиці. Завдяки попередньому значному досвіду перевірок діяльності Органік Стандарт, тренувальна перевірка на базі цього органу сертифікації є особливо цінною, і  фахівці Держпродспоживслужби змогли отримати практичні знання, як  правильно організувати процеси. Така співпраця в органічному секторі тільки покращує та зміцнює його, за що ми вдячні нашим партнерам», – зазначив Юрій Оглашенний, головний експерт органічного компоненту QFTP. 

Завдяки такій практиці фахівці Держпродспожислужби зможуть якісно проводити перевірки органів сертифікації відповідно до законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції у майбутньому. Додатково учасників тренінгу ознайомили з документацією, яка стосуються сертифікації операторів.  

Цей тренінг було організовано на запит Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Міністерства аграрної політики та продовольства України у партнерстві з органом сертифікації «Органік Стандарт» за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).