19 вересня 2023 року відбувся онлайн-тренінг на тему «Державний нагляд в органічному секторі: досвід Польщі». У цьому  тренінгу, друга частина якого відбудеться 13 жовтня, взяли участь близько 150 фахівці Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів. Дане навчання було організоване на запит Держпродспоживслужби у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України. Тренерами на заході були міжнародні експерти з Інспекції сільського господарства та якості харчових продуктів Польщі, а також незалежні експерти з відповідним досвідом. 

За ціль тренінгу взято розвиток потенціалу (компетенцій) фахівців Держпродспоживслужби та Мінагрополітики. 

На початку тренінгу про важливість отримання нових знань щодо державного нагляду в органічному секторі наголосили: 

  • Марина Кислицька, начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва управління з питань продовольчої безпеки та підакцизної продукції Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Мінагрополітики, 
  • Анна Єрмак, начальник відділу органічного виробництва управління безпечності харчових продуктів та кормів Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби,
  • Наталія Прокопчук, координаторка органічного компонента швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP). 

Модератором онлайн-тренінгу виступив Юрій Оглашенний, головний експерт органічного компонента QFTP. 

Про органічний сектор Польщі, зокрема законодавство, план дій щодо органічного виробництва, мету органічного виробництва, важливість контролю держави в органічному секторі та державну підтримку доповідав Міхал Житкі, незалежний експерт, радник директора Польського центру акредитації. У своїй доповіді він також детально зупинився на структурі системи контролю та ролі державних установ в органічному секторі.  

Малгожата Вашевська, директорка Інспекції сільського господарства та якості харчових продуктів – Департамент органічного сільського господарства та регіональних продуктів Польщі розгорнуто розповіла про:  

  • загальні правила та вимоги щодо діяльності операторів: первинних виробників (рослинництво, тваринництво та аквакультура), переробників та трейдерів та як здійснювати державний контроль (нагляд); 
  • правила, положення та моніторинг органічної продукції на ринку з метою запобігання потраплянню на ринок неорганічної продукції, маркованої як органічна. 

Важливою метою співпраці між експертами з Польщі та України та створення цілісності органічного сектору є організація подібних тренінгів для розвитку потенціалу (компетенцій), передачі знань, обміну досвідом та навчання для Держпродспоживслужби та Мінагрополітики.  

Цей захід організовано за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія). 

Більше за посиланням в новині на сайті Держпродспоживслужби
 

Для ознайомлення: