Органічний модуль (UA). Маркування органічної продукції. Державний логотип для органічної продукції

15 листопада 2023 року відбувся навчальний тренінг «Органічний модуль (UA). Маркування органічної продукції. Державний логотип для органічної продукції». Захід організовано за ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України спільно з органом сертифікації «Органік Стандарт» та за підтримки Швейцарії. 

Привітальним словом відкрила тренінг Марина Кислицька, начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва управління з питань продовольчої безпеки та підакцизної продукції Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Мінагрополітики: «Пройдено важливий та складний етап створення державного логотипа для органічної продукції, і те, що цим логотипом вже маркують продукцію є важливим ідентифікатором успішності процесів розвитку українського органічного ринку, до яких довго йшли всі залучені учасники. Цей тренінг важливий як для операторів ринку так і для держави на шляху до побудови системи з належним державним регулюванням та від якого на практиці виграють всі, як виробники так і споживачі. Цінно, що ми наразі всі працюємо над тим, щоб український логотип був такий само впізнаваний, як і євролисток». Також до привітання доєдналися Сергій Галашевський, директор органу сертифікації «Органік Стандарт» та Наталія Прокопчук, координаторка органічного компонента швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP). 

Головною метою тренінгу було навчання операторів, громадських організацій та надавачів послуг в органічному секторі України щодо вимог та правильного використання державного логотипу для органічної продукції та маркування загалом. Більше 130 учасників тренінгу, який відбувся онлайн, мали змогу докладно ознайомитися із Законодавством України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а саме наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження державного логотипа для органічної продукції. 

Тема про правильне використання державного логотипа для органічної продукції почала набирати своєї актуальності відколи в Україні запрацював Державний реєстр операторів, що здійснюють виробництво продукції відповідно до вимог законодавства України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, який веде Міністерство аграрної політики та продовольства України. Наразі оператори з реєстру вже почали маркувати свою продукцію українським державним логотипом, і надати їм знання щодо практичного його використання було саме на часі. 

Про юридичні аспекти та відповідальність за порушення законодавства у сфері органічного виробництва та неправильного використання державного логотипу учасники дізналися від Юлії Мовчан, експертки із законотворчості та юристки-розробниці органічного законодавства України, к.ю.н., с.н.с. Знаннями про практичні аспекти та правила маркування органічної продукції відповідно до законодавства України ділилася Олена Манзюк, заступниця керівника відділу сертифікації, стандартизації та якості органу сертифікації «Органік Стандарт». 

Ознайомитися з Методичними рекомендаціями щодо використання державного логотипа для органічної продукції, які спеціально були розроблені для даного тренінгу, можна за посиланням

Завантажити державний логотип для органічної продукції у форматах ai, eps, gif, jpeg, pdf, png, svg можна українською та англійською мовами.  

Матеріали тренінгу доступні за посиланнями нижче:  

Цей тренінг організовано Міністерством аграрної політики та продовольства України та органом сертифікації «Органік Стандарт» за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).