Центр фермерських компетенцій  за підтримки швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» завершив цикл практичних майстер-класів із сироваріння в рамках проєкту «Стимулювання розвитку сироваріння серед мікро- та малих виробників молока».

Дві серії майстер-класів були проведені під наставництвом сировара Романа Хаєцького та охопили аудиторію у 20 виробників та переробників молока. Особливістю проведених заходів було те, що протягом навчання учасники отримали не лише теоретичні знання, але й мали можливість на практиці навчитись саме процесу сироваріння. Всі учасники тренінгу були залучені у процес створення сирів Брі, Чеддер та Раклет.

Як зазначає Марія Лакеєва, координаторка навчальних проєктів Центру фермерських компетенцій, на сьогодні ММСП все більше приділяють уваги створенню власного закритого циклу виробництва від корови до кінцевого продукту. При цьому фермери хочуть від самого початку отримувати системні знання та переймати досвід у визнаних фахівців із метою мінімізації можливих помилок ще на етапі створення власної переробки.

При залучені учасників заходів, акцент робився саме на мікро- та малих виробників та переробників молочної сировини. Тому на кожному з проведених заходів щонайменше 50% відвідувачів представляли саме цей сектор.  

«Оскільки наразі існує висока зацікавленість як у переробці в цілому, так і у навчанні сироварінню у тому числі, ми зі свого боку та із залученням наших партнерів будемо й далі розроблювати навчальні програми для стимулювання подальшого розвитку цього сектора», – підвела підсумки пані Марія.

За словами самих учасників такий формат навчання дає можливість не лише отримати нові знання, але й знайти однодумців та налагодити партнерські відносини. Для зручності учасників заходів та з метою забезпечення сталості проєкту, було розроблено конспект до майстер-класів та відео-урок із усіма найважливішими аспектами проведеного навчання. У матеріалах надано ключові моменти, на які варто звернути увагу у процесі сироваріння та надано визначення основних термінів. 

Фото: https://drive.google.com/file/d/1PRuyfWe1VDa9XsQwOvSSshimLGuUgEzF/view?usp=share_link

https://drive.google.com/file/d/1aRJhqAc5yT1GJhq-YZNVbCN70nZmCtaM/view?usp=share_link

https://drive.google.com/file/d/1z-e-tIw1BvQpOOghUTmUnZWrB-jfS–T/view?usp=share_link

https://drive.google.com/file/d/134StIhhrZx7D7duIGRvsOwrb2tNJbpg9/view?usp=share_link