25 травня відбулася XIII Всеукраїнська конференція з міжнародною участю МОЛОЧНИЙ БІЗНЕС 2021. Вперше за час проведення конференції організатори, крім варіанту офлайн, підготували і можливість онлайн участі. Організацію заходу підтримала швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія). Спонсорську допомогу надали молочні компанії Молокія, Люстдорф, PepsiCo і Терра Фуд.

Цьогоріч захід відвідало понад 100 учасників, серед яких представники молокопереробних підприємств, постачальників молока, представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Держспоживслужби України і Верховної Ради. Варто зазначити, що молокопереробні компанії, які взяли участь у заході ‒ це об‘єднання і окремі підприємства, що разом обробляють близько 70% сирого молока, доступного в країні для переробки.

Делегати традиційно отримали каталог з оглядом стану галузі та основними статистичними показниками, підготовлений аналітичним агентством Інфагро (українською та англійською мовами), та брошуру зі списком учасників. Онлайн учасникам ці матеріали було відправлено поштою.

Вадим Чагаровський, голова Спілки молочних підприємств України, традиційно представив огляд стану молочної галузі України та ще раз підтвердив те, про що делегати знають із власного практичного досвіду роботи останнього часу: приводів для оптимізму малувато. Молока в країні з кожним роком виробляється все менше, молоко дороге і навіть настання сезону цього року не вплинуло на високу ціну закупівлі сировини. Причому більшість практиків бізнесу вважає, що така висока ціна – це перспектива найближчих років, бо причин для її зниження немає і найближчим часом вони навряд чи з’являться. Це означає, що найближчі роки будуть важкими для галузі, як для виробників молока, так і для переробників.

14 підприємств Спілки докладають зусиль, щоб захистити внутрішній ринок від засилля молочного імпорту. Ці спроби буде продовжено. А також будуть зроблені наступні кроки в напрямку об‘єднання молочних асоціацій і захисту вітчизняного виробника, на чому наголосив і Арсен Дідур, Спілка молочних підприємств України.

Попри загальну песимістичну картину, виступи компаній на конференції доводять, що молочний бізнес так просто не здається. Юлія Демчик, Молокія, і Асель Сатенова, PepsiCo, з ентузіазмом розповідали про те, яких маркетингових заходів вони вживають у непрості часи пандемії і чого вдається досягти. Марина Костроміна, KANTAR Україна, яка блискуче вела панель, присвячену маркетингу, представила яскраву картину змін, які відбулися у поведінці покупців молочних продуктів, а Костянтин Гречина, ФСС Україна, про нові можливості для HoReCa у сучасних умовах торгівлі продуктами.

Відбуваються позитивні зміни й в секторі виробництва молока. Детальніше про розгортання програми контролю сирого молока і чому це важливо для молокопереробних підприємств дізналися делегати з виступу Владислави Магалецької, Держспоживслужба України й Ірини Висоцької, QFTP. Очевидна тісна співпраця швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія) і Держспоживслужби України вже дає свої плоди і переробні підприємства України зможуть ними скористатися.

(за матеріалами Інфагро)

Даний захід проводився за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org.