Три заклади освіти з Донецької, Миколаївської та Сумської областей отримали переможні призи за участь у конкурсі з нагоди Всесвітнього дня шкільного молока.  

У Єланецький ліцей №1 з Миколаївщини було доставлено принтер, три телевізори та мікшерний пульт, у Роменську ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 на Сумщині – два принтери, ноутбук та два баскетбольні щити, в опорний заклад загальної середньої освіти «Академічний» міста Краматорськ – 14 планшетів та ноутбук.  

«Усі подарунки дуже необхідні для здобувачів освіти початкової школи і проведення різноманітних заходів. У рамках конкурсу педагоги організували спортивно-молочний квест, кулінарні уроки, молочні майстер-класи, реалізовували навчальні проекти і навіть влаштували челендж з добування масла. До участі долучилися не лише учні та педагоги, а й батьки, які нас активно підтримували. Наступного року ми обов’язково плануємо взяти учать у конкурсі знову», – поділилася Валентина Кравчук, директорка ліцею на Миколаївщині.  

Опорний заклад «Академічний» з Краматорська чи не єдиний представив роботи в дистанційному форматі і зміг перемогти. Незважаючи на онлайн-навчання, участь у конкурсі була активною і масовою. Учні Краматорського закладу на конкурс надсилали творчі роботи про користь молока та молочних продуктів, проводили експерименти і досліди з молоком, вивчали історію молока, говорили про молоко на уроках фізики, біології, з основ здоров’я, безпеки й добробуту, природознавства, хімії, на уроках «Я досліджую світ» у молодшій школі.  

«Отримані гаджети дозволять зробити наші уроки інтерактивними, а учителям початкової школи допоможуть наочно формувати навички каліграфічного письма. Планшети й ноутбук стануть незамінними помічниками на уроках технологій, творчості і дизайну. У майбутньому плануємо використовувати надану техніку для інтегрованого курсу «STEM», факультативних курсів анімації та мультиплікації», – прокоментувала Інна Страшко, директорка ОЗЗСО «Академічний».  

Молочні коктейлі, сирники, какао, млинці і сирну піцу готували учні Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 на Сумщині для перемоги у конкурсі.  23 класи були залучені до навчальних заходів, присвячених користі молока в здоровому харчуванні.  

«Після участі у конкурсі наші учні не тільки вміють готувати смачні страви з молока та молочних продуктів, а й знають все про їх користь у здоровому харчуванні. Це був гарний освітній досвід і ми щиро вдячні за отримані подарунки. Вони дуже потрібні нам у навчальному процесі», – поділилася директорка школи Вікторія Зеленська. 

Так, швейцарсько-українська програма QFTP вже третій рік поспіль підтримує ініціативи з запровадження в Україні традиції відзначання Всесвітнього дня шкільного молока, що припадає на останню середу вересня.  

«У своїй діяльності ми залучаємо національних та міжнародних експертів, а також представників різних інституцій у країнах-членах ЄС у форматі круглого столу, щоб вивчити досвід функціонування програм «Шкільне молоко», а також супутніх освітніх заходів, зокрема, як конкурси до Всесвітнього дня шкільного молока. Дуже важливо, що така ініціатива підтримується флагманами молочного сектору України, які готують чудові нагороди та відзнаки для найактивніших закладів освіти. Проте вперше така значна кількість учасників конкурсу в 2023 році спонукала нас переглянути його Положення і за підтримки Посольства Швейцарії в Україні QFTP оголосила додаткових три переможця з областей, що найбільше потерпають від наслідків війни. Хоча відзначання Всесвітнього дня шкільного молока в Україні залишається ініціативою приватного сектора, найважливіше сьогодні її результат – кожен 5 учасник конкурсу з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії», – зауважує координаторка компонента «Молочний сектор» QFTP Ірина Висоцька. 

Детальніше про критерії оцінювання та результати конкурсу тут

Додаткові призи від агропромхолдингу «Астарта» отримали:  

  • Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки, Полтавська область – акустичні системи та обладнання до нього.
  • Гімназія № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов, м. Київ – акустичні системи.
  • Дитячий садок-ясла №1 м. Чортків, Тернопільська область ─ інтерактивна дошка та короткофокусний проєктор.

«Коли ми говоримо, що діти – наше майбутнє, то маємо брати відповідальність за ці слова та шукати найрізноманітніші способи, аби допомогти підростаючому поколінню вирости здоровими. Для Астарти тема молока – органічна, бо ми один з найбільших промислових його виробників. Гарантуємо якість нашої продукції, її безпечність і чимало зусиль докладаємо для популяризації вживання молочних продуктів як дорослими, так і дітьми. Діти – в пріоритеті. Саме для них ми з партнерами і організовували «молочні конкурси». Це найкращий освітній формат, аби якомога більше дізнатися про користь молока, скуштувати його та почати вживати на щоденній основі. Результатами конкурсів ми вражені, адже охопили майже всю Україну, залучили сотні освітніх закладів – і школи, і дитячі садочки. А через дітей охопили і членів їхніх родин. Це мільйони українців», – зазначила Лілія Марачканець, керівник управління корпоративного партнерства та комунікацій компанії «Астарта». 

Спеціальні подарунки від партнерів у вигляді молочної продукції доставили у три заклади освіти: 

  • Нікопольська міська дитяча лікарня (Дніпропетровська область) від компанії «Молочний альянс».
  • Запорізька гімназія № 89 (м. Запоріжжя) від компанії «Люстдорф».
  • Криворізький ліцей № 119 (м. Кривий Ріг) від ТМ «Канів».
  • Глухівська загальноосвітня школа № 1 (Сумська область) від компанії «Молокія».

Конкурс з нагоди Всесвітнього дня шкільного молока проводився з 1 вересня 2023 року до 27 вересня 2023 року. Його основна мета – підвищення рівня обізнаності серед дітей та дорослих про користь для здоров’я молока та молочних продуктів, привернення уваги та актуалізація проблеми здорового харчування з фокусом на молоко та молочні продукти,  формування суспільного запиту на якісне і безпечне молоко та молочні продукти.  

Всього 284 заклади освіти із 19 областей України взяли участь у конкурсі та провели тематичні активності у своїх школах, дитячих садках, громадах.   

Заходи проводилися компаніями «Люстдорф», «Молочний альянс», «Молокія», ТМ «Канів», агропромхолдингом «Астарта» за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України та у співпраці з Українським інститутом розвитку освіти за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія). 

Фото надані закладами освіти.