2-3 жовтня 2021 року на ВДНГ у Києві було проведено четвертий щорічний Фестиваль крафтового сиру. Організатором заходу виступило Громадське Об’єднання «Гільдія ремісничих сироварів» за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

 Метою заходу була популяризація культури споживання сирів, підтримка локального виробництва сиру через сприяння торгівлі та обмін досвідом.

На фестивалі було представлено близько 500 різновидів сирів від майже 50 сироварень. Понад 300 сироварів з усієї країни відвідали захід – брали участь у майстер-класах, знайомились та обмінювались досвідом.

Тарас Висоцький, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України та Ніколь Рудер, Директорка Швейцарського бюро співробітництва в Україні взяли участь у відкритті фестивалю та власноруч приготували традиційну швейцарську страву – фондю.

В рамках фестивалю було проведено конкурс Ukraine Cheese Awards-2021 на найкращі крафтові сири України. Конкурс оцінювало компетентне жюрі, яке отримало 112 заявок та обрало переможців у 26 номінаціях.

У трійку призерів увійшли:

1 місце –  Доообра ферма з сиром «Бікоз»;

2 місце – Сироварня «Пастурелль» з сиром «Крем ажур»;

3 місце – Сироварня Kris Cheese з сиром «Пекоріно».

Переможці конкурсу отримали цінні призи, дипломи, нагороди та набори для приготування фондю, які вручила Ніколь Рудер.

Окрім того, відвідувачі мали змогу долучитися до майстер-класів сироваріння та спробувати приготувати страви на основі сиру італійської, грузинської, американської кухні.

Ремісниче сироваріння в Україні задає тенденції для різноманітності продукції та стимулює промислових виробників до збільшення асортиментного ряду та виробництва якісного сиру. Фестиваль крафтового сиру щороку збирає коло однодумців, які спільними зусиллями популяризують крафтове сироваріння в Україні та підіймають його на новий рівень, задовільняючи попит найвибагливіших споживачів. Як це було – у відео за посиланням.