17-19 лютого 2021 р. відбулася найбільша 32-а міжнародна торговельна онлайн-виставка органічних продуктів «Біофах eSpecial 2021», в якій 1 443 експонентів із 82 країн представили свою продукцію, а учасники мали змогу долучитися до дискусій на понад 100 форумах.

В перший день виставки, 17.02.2021 р., відбулося офіційне відкриття Національного павільйону України Organic Ukraine Business Hub, в якому взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко (інтерв’ю на ОрганікІнфо), Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка, Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Віктор Шуткевич, керівник напрямку з просування експорту Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Душан Кулка, президент ГС «Органічна Україна» Олена Корогод (Березовська).

Віктор Шуткевич, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні у вітальному слові зазначив, що посольство Швейцарії підтримує розвиток органічного сектору в Україні ще з 2002 року, особлива увага націлена на розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному секторі України:

Посольство Швейцарії робить ставку на найкращих – органічних виробників. Ми з  2002 року підтримуємо розвиток органічного ринку в Україні. Я вперше відвідав міжнародну виставку органічної продукції «Біофах» у 2008 році та з того часу залишаюся прихильником органічного руху в Україні. Я завжди казав, що виставка «Біофах» для України – це візитівка. Дуже важливо Україні долучатися до світової вітрини органічних продуктів та презентувати себе. Під час виставки «Біофах» проходить велика кількість зустрічей, обмін досвідом та проводиться значна робота для укладення контрактів. Це ще раз засвідчує попит на українську органічну продукцію та підтверджує її високу якість. На жаль, експортний ринок розвивається стрімкіше в Україні, але, в першу чергу, органічну продукцію слід просувати на внутрішньому ринку. Незважаючи на те, що Україна посіла 1 місце в Європі та 2 місце у світі за обсягами імпортованої органічної продукції до ЄС за підсумками 2019 року, ми наголошуємо на важливості створення доданої вартості української органічної продукції. Посольство Швейцарії комплексно підтримує аграрний сектор України, шляхом започаткування ряду проєктів. Минулого тижня спільно із Романом Лещенком, Міністром аграрної політики та продовольства, ми почали нову фазу проєкту «Аграрні розписки в Україні», яка дасть можливість фермерам доступу до фінансів.

Національний павільйон України Organic Ukraine Business Hub був організований Громадською спілкою «Органічна Україна» за підтримки проєкту USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Партнерами у підготовці Національного павільйону України були швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» та ДУ «Офіс з просування експорту України». Також органічні ягідні підприємства взяли участь у виставці «Біофах eSpecial 2021» за підтримки проєкту технічної допомоги International Trade Centre (ITC) та координації Асоціації «Ягідництво України». В рамках проєкту USAID АГРО Асоціація «Ягідництво України» організовувала серію тренінгів для органічних експортерів для підготовки до участі у виставці «Біофах eSpecial 2021».

В рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що фінансується Швейцарією та впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), з метою ознайомлення зі світовими тенденціями розвитку органічного сектору був організований онлайн-тур для представників державного сектору України (Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Державної установи «Офіс з просування експорту України», Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»), учасників Органічної Ініціативи. Учасники онлайн-туру мали можливість взяти участь в онлайн-заходах, що проводилися в рамках виставки, ознайомитися із виробничо-збутовими ланцюгами органічної сільськогосподарської продукції для подальшого розвитку органічного сектору в Україні, віртуально відвідати стенди різних країн та компаній.

На конгресі  онлайн-виставки «Біофах eSpecial 2021» було презентовано щорічну книгу «Світ органічного сільського господарства. Статистика та нові тенденції 2021», яка видається Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) спільно із Міжнародною федерацією органічних сільськогосподарських рухів – Органікс Інтернешнл (IFOAM – Organics International) за фінансової підтримки SECO, ITC, COOP та Biofach. У ній містяться дані з багатьох країн станом на 31.12.2019 р.

Деякі інфографіки та таблиці з цієї книги були перекладені українською мовою в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», які доступні на OrganicInfo.ua в розділі «Інфографіка».

Додаткова інформація: