«Органічна ініціатива» – об’єднання ключових гравців органічного сектору України, засноване в квітні 2020 року, має на меті сприяння розвитку органічного ринку та зростанню торгівлі українською органічною продукцією на внутрішньому і зовнішньому ринках.

З 24 лютого 2022 р., від початку активних військових дій на всій території України, ми збираємо запити від українських виробників щодо необхідної допомоги та від міжнародних партнерів, які бажають надати допомогу органічному сектору; ми продовжуємо комунікацію з операторами органічного ринку та плануємо надання їм підтримки в цей важкий час.

Органічний сектор, як частина агропродовольчого сектору України, впливає на продовольчу безпеку і разом з тим на довкілля та біорізноманіття, що потерпають від військових дій та потребують підтримки.

Як можна підтримати органічний сектор в Україні вже зараз

У деяких виробників є на складах готова органічна продукція, яку вони готові реалізувати та відновити свої виробництва; деякі органічні  виробники потребують допомоги в експорті своєї продукції та в пошуку каналів збуту, адже експорт практично зупинився разом з початком воєнних дій через блокування морських портів, через які експортувалася найбільша кількість органічної продукції. Інші органічні виробники вже виходять у поле і починають весняну обробку землі, незважаючи на наявні проблеми з пальним в Україні.

Майже 70% з опитаних виробників потребують фінансової підтримки: доступ до дешевих кредитів, інвестиції та/або цільова підтримка. 15% потребують допомоги з експортом і 7% – допомоги із просуванням на внутрішньому ринку.

Напрямки, на які буде спрямована діяльність Органічної ініціативи та міжнародна підтримка найближчим часом:

 • Безповоротна фінансова допомога органічним виробникам:
  • фінансова допомога українським операторам,
  • широке залучення багатьох організацій та приватних осіб для допомоги органічному сектору України,
  • викуп органічної продукції у виробників та передача цієї продукції армії, внутрішньо переміщеним особам, незахищеним верствам населення тощо,
  • компенсація вартості послуг на проведення сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції,
  • підтримка органічних виробників, які розміщують переселенців на своїх підприємствах.
 • Допомога з доступом до засобів захисту, добрив, інших допоміжних продуктів, дозволених в органічному виробництві, допомога з насінням та інша підтримка, що стосується технологій органічного виробництва.
 • Підтримка роботи координаційного центру «Органічної ініціативи»: юридичні та бухгалтерські консультації, консультації щодо експорту, інформаційна підтримка тощо.  
 • Підтримка іміджу України та органічних виробників на міжнародній арені через комунікацію з засобами масової інформації, міжнародними організаціями органічного руху, проєктами технічної допомоги та донорськими організаціями. 

Контакти для комунікації:

Координаційний центр Органічної ініціативидля звернень виробників
Олена Корогод (Березовська), президент громадської спілки «Органічна Україна», +380 67 247 8564, ob@organicukraine.org.ua 

Фінансова підтримка органічного сектору вже зараз
Катерина Шор, Інформаційний центр «Зелене досьє», +380 67 440 5937 (WhatsApp, Viber, Telegram, Signal), +49 16 091 468 987 e-mail: kateryna.shor@gmail.com.
Рахунки для зарахування коштів.

Міжнародне співробітництво та фандрейзинг для органічного сектору
Олена Дейнеко,  директор «Органік бізнес школи», +48 573 816 280 (Польща), +380 050 944 1242 (Україна), +380 067 103 9694 (WhatsApp, Viber, Telegram), e-mail: info@organicbusiness.ua

Більше про ситуацію в органічному секторі України у зв’язку з широкомасштабним вторгненням росії на територію України та Органічну ініціативу: https://organicinfo.ua/news/organic-appeal/

Діяльність Органічної ініціативи відбувається за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».