Третина господарств з виробництва молока в Чернігівській, Київській та Сумській областях, що є учасниками гуманітарного проєкту за фінансування Уряду Швейцарії, вже отримали необхідні засоби гігієни для ферм. До чергової передачі закуплених у локальних постачальників  товарів  долучилися з моніторинговою місією директор з питань співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Андреас Хубер та координатор проєктів з економічного розвитку Посольства Швейцарії в Україні Віктор Шуткевич.

«Це унікальний пілотний проєкт з надання гуманітарної допомоги Швейцарією, який має на меті сприяти продовольчій безпеці в Україні і водночас економічному розвитку молочного сектору з фокусом на постраждалі регіони. Ми якнайшвидше намагатимемося розширити його охоплення щонайменше на ще одну область України», – зауважив Андреас Хубер за результатами візиту до найбільших постачальників сирого молока для подальшої його переробки українським молочним заводам.

Віктор Шуткевич, підсумовуючи перші результати впровадження гуманітарного проєкту, наголосив на тому, що серед реципієнтів гуманітарної допомоги 35 господарств, в яких утримується до 100 корів, а найменше господарство-учасник проєкту знаходиться в Чернігівській області, молочне стадо якого налічує 4 корови.

«Дуже важливо, що такі невеличкі господарства залишаються й сьогодні відповідальними операторами ринку молока та молочних продуктів України, адже є зареєстрованими тваринницькими потужностями й знаходяться під необхідним ветеринарним контролем з боку компетентного органу, щоб і надалі виробляти якісне та безпечне молоко», – відзначає координаторка компоненту «Молочний сектор» швейцарсько-українська програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» Ірина Висоцька.

Детальніше про гуманітарний проєкт: https://avm-ua.org/uk/post/molocni-gospodarstva-v-troh-deokupovanih-oblastah-otrimaut-gumanitarnu-dopomogu-vid-svejcarii