У період з жовтня по грудень 2022 року ТОВ «Центр фермерських компетенцій реалізував ще одну важливу діяльність за підтримки швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».

Головною метою реалізації проєкту було прагнення допомогти виробникам молока підвищити рівень обізнаності щодо якості та безпечності молока та молочних продуктів. Крім того, в період впровадження проєкту було офіційно зареєстровано сімейну ферму Михайла Травецького. 

Загалом під час реалізації проєкту було проведено 3 заходи на двох різних сімейних фермах. За словами слухачів, насиченість програми дозволила охопити максимальну кількість аспектів на шляху від ідеї створення сімейної ферми до комплексного догляду за тваринами та базовими знаннями з профілактики та лікування маститів. Протягом навчання було широко охоплено різноманітні теми, від вирощування та утримання молодняку та складання раціону, управління здоров’ям тварин та безпечністю виробленої продукції, до створення доданої вартості, у тому числі за рахунок сироваріння.

Одним з найважливіших аспектів у проведенні серії заходів з точки зору організаторів є започаткування та посилення комунікації між учасниками та перехід від здобуття теоретичних та практичних знань до їхнього втілення на власних господарствах. Учасники навчань  висловлюють готовність попри війну покращувати технології виробництва та переробки на власних господарствах.