14 липня 2021 року, було прийнято Закон «Про внесення змін до розділу XI «Перехідні положення» Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» – Офіційний вебпортал Верховної Ради України (rada.gov.ua).

Закон спрямований на недопущення зупинення торгівлі органічною продукцією на території України, пов’язаного з неможливістю виконання вимог Закону, а також усунення перешкод для отримання українськими виробниками державної підтримки у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції.

Лідируючу позицію у розробці та просуванні проекту Закону, який зареєстровано за № 5440 від 29.04.2021 р.,  зайняли учасники органічного сектору України та представники органів державної влади за підтримки міжнародних програм/ проектів технічної допомоги, зокрема, швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України». Органічний сектор України вдячний депутатам-авторам Законопроекту за підтримку розвитку органічного ринку.

Валентина Заєць,  начальник відділу органічного виробництва та стандартів якості, Директорат сільського розвитку, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України:

«Сьогодні відбулась важлива подія для всього органічного сектору  України. Законопроект № 5440 прийнято Верховною Радою України в цілому. Це дасть змогу подовжити термін перехідного періоду для виробників органічної продукції відповідно до вітчизняного законодавства. Крім того, дозволить всім українським виробникам органічної  продукції долучитися у цьому році до програми державної підтримки органічного виробництва».

Олена Корогод (Березовська), президент громадської спілки органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна»:

«Законопроект № 5440, який сьогодні без жодного «проти» прийнятий конституційною більшістю, установлює: всі оператори, що мають органічний сертифікат, продовжують повноцінно виробляти та продавати свою органічну продукцію; всі торгові точки, які мають органічний продукт на полицях, продовжують його продавати на підставі сертифікату відповідно до міжнародних стандартів; всі органічні фермери та фермерки отримають державну підтримку; всі псевдоорганіки, які не мають органічного сертифікату, будуть вимушені швиденько забрати свою продукцію з полиць магазинів».  

Юлія Мовчан, керівник законопроектної роботи громадської спілки «Об’єднана українська аграрна асоціація», кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник:

«Прийнятий сьогодні проект Закону вирішує 2 ключі проблеми для українських виробників органічної продукції, які сертифіковані за іноземними стандартами (переважно це виробництво за стандартом ЄС). По-перше, це можливість на час переходу до маркування державним логотипом для органічної продукції України (до 2024 року) використовувати маркування стандарту, за яким їх сертифіковано (переважно це «євролисточок») та реалізовувати таку продукцію в українських магазинах. По-друге, це можливість у цьому році отримати державну підтримку на розвиток органічного виробництва (у 2021 році на це виділено 50 млн грн)».

Проект Закону на Офіційному порталі Верховної Ради України.

Про внесення зміни до розділу XI «Перехідні положення» Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Слідкуйте за подіями органічного сектору України та світу на вебпорталі www.OrganicInfo.ua.