Перше координаційне засідання

Швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (далі – Програма) продовжує надавати технічну підтримку Держпродспоживслужбі в інтеграції ризик-орієнтованих концепцій в управління ризиками компетентним органом.

Так, 30 жовтня 2020 року в онлайн форматі відбувся черговий захід – перше координаційне засідання робочої групи експертів. Адже вперше для проведення реальної оцінки ризиків залучається низка фахівців науково-дослідних інституцій, діяльність яких в рамках робочої групи експертів координуватиме сектор з оцінки ризиків Держпродспоживслужби.

У своєму вітальному слові головний спеціаліст сектору з оцінки ризиків Держпродспоживслужби, координатор робочої групи експертів Катерина Чужакіна зазначила:

Перед нами стоїть завдання провести оцінку ризиків впливу від використання живих вакцин проти сальмонельозу на батьківських стадах птиці та підготувати звіт з науково-обґрунтованими доказами для підтримки прийняття рішення ризик-менеджерами. Сектор оцінки ризиків Держпродспоживслужби здійснює координацію процесу з проведення оцінки ризиків з залученням кола профільних незалежних експертів та спеціалістів науково-дослідних установ. Підбір експертів до складу робочої групи – це кропітка робота, під час якої був врахований як теоретичний, так і практичний досвід, адже формування обґрунтованої наукової експертної думки є надзвичайно важливим для досягнення об’єктивного результату оцінки ризиків.

Метою координаційного засідання було, по-перше, підвищити потенціал експертів, які залучені до проведення реальної оцінки ризиків, щодо концепції аналізу ризиків та етапів оцінки ризиків, а по-друге, ознайомити їх з передумовами проведення оцінки ризиків впливу використання живих вакцин проти сальмонельозу птиці у батьківських стадах, процесом залучення експертів до процесу оцінки ризиків, технічним завданням робочої групи експертів, сформованим ризик-питанням та розробленим шляхом ризику, а також розпочати разом з експертами процес збору необхідних даних.

Манон Шуперс, директор SAFOSO AG, міжнародний експерт Програми у своїй вітальній промові зауважила:

Застосування принципу оцінки ризиків для підтримки прийняття рішень та управління ризиками у сфері здоров’я тварин та людей і безпечності харчових продуктів стає дедалі більш важливим. Оцінка ризику дозволяє структуровано підходити до збирання та аналізу даних, що дозволяє приймати рішення на основі доказової бази. Мені приємно, що сьогодні наша група представлена широким колом експертів з різним досвідом та напрямами роботи. Дуже важливо залучати до оцінки ризиків не одного експерта, який знає відповідь на всі питання, а групу фахівців з різним досвідом для спільного збору та аналізу всіх даних.

Учасники засідання висловили свою зацікавленість та наголосили на важливості досліджуваного питання. Так, залучені експерти погодились з умовами представленого технічного завдання та під час спільного обговорення розподілили між собою відповідальність за збір необхідних даних й визначили строки виконання завдань. На звершення заходу підвели підсумки та обговорили наступні кроки.

Даний захід проводився за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).