За підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія) надано підтримку Держпродспоживслужбі та мережі лабораторій, що залучені до Програми контролю сирого молока на базі інформаційно-комунікаційної системи Держпродспоживслужби «Молочний модуль» на загальну суму близько 146 500 швейцарських франків.

Офіційне оголошення прийом заявок на підтримку було розміщене 09 травня 2023 року на вебсайті Держпродспоживслужби та QFTP та містило детальну інформацію про строки подання заявок, критерії прийнятності, види діяльності, які можуть бути підтримані, а також процедуру визначення пріоритетності заявок. Заявки приймалися до 19 травня 2023 року (18:00 за київським часом).

В цілому було отримано 30 заявок від 30 державних лабораторій (19 регіональних та 11 міжрайонних).

Всі заявки були ретельно проаналізовані Комітетом, що складався з представників Мінагрополітики, Держпродспоживслужби та Громадської ради при Держпродспоживслужбі, відповідно до критеріїв прийнятності, була проведена пріоритезація та погоджено список потенційних реципієнтів.

Таким чином, матеріально-технічна база 22 державних лабораторій Держпродспоживслужби (17 регіональних та 5 міжрайонних) поповнилася 11 лічильниками соматичних клітин в молоці10 лабораторними шейкерами для визначення загального бактеріологічного забруднення, 5 кріоскопами для визначення точки замерзання сирого молока та 13 універсальними інкубаторами для термостатування тестів для визначення інгібіторів в сирому молоці. Також було закуплено розхідні матеріали для проведення досліджень зразків сирого молока, які використовуються при роботі із цими приладами. Це дасть змогу лабораторіям автоматизувати процес дослідження зразків сирого молока на показники, визначення яких регламентується законодавством та контролюється під час державного контролю.

Перелік  установ-переможців конкурсу:

Регіональні державні лабораторії Держпродспоживслужби:

  1. Вінницька
  2. Волинська
  3. Дніпропетровська
  4. Донецька
  5. Закарпатська
  6. Івано-Франківська
  7. Кіровоградська
  8. Київської області та міста Києва
  9. Одеська
  10. Полтавська
  11. Рівненська
  12. Сумська
  13. Тернопільська
  14. Хмельницька
  15. Черкаська
  16. Чернівецька
  17. Чернігівська

Міжрайонні державні лабораторії Держпродспоживслужби:

  1. Бершадська (Вінницька обл.)
  2. Тульчинська (Вінницька обл.)
  3. Хмільницька (Вінницька обл.)
  4. Павлоградська (Дніпропетровська обл.)
  5. Пустомитівська (Львівська обл.)