За ініціативи директорату безпечності харчових продуктів Мінекономіки 14 квітня 2020 р. у форматі відеоконференції відбулася зустріч представників галузевих бізнес-об’єднань, експертів, науковців та фахівців Держпродспоживслужби для обговорення необхідності створення та функціонування робочої групи задля удосконалення сфери регулювання виробництва сирого молока.
Відкриваючи засідання, генеральний директор директорату безпечності харчових продуктів Мінекономіки Микола Мороз наголосив на важливості функціонування робочої групи як дорадчого органу Міністерства. Важливим завданням робочої групи буде напрацювання заходів з реалізації перехідного періоду для забезпечення ефективного впровадження положень наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів” № 118 від 12 березня 2019 року (далі – Наказ № 118/2019).
Координатор компоненту «Молочний сектор» швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» Ірина Висоцька запевнила, що Програма сприятиме подальшому розвитку політичного діалогу та самоврядування в секторі та надаватиме підтримку через політичні консультації, організації тренінгів з нормопроєктування для учасників робочої групи та підтримки асоціацій приватного сектору.
Керівник експертної групи у сфері безпечності харчових продуктів директорату безпечності харчових продуктів Мінекономіки Наталія Щирова наголосила на необхідності подальшого внесення пропозицій до персонального складу робочої групи та акцентувала увагу на завданнях перед робочою групою. Так, серед іншого важливими є розробка та узгодження проєктів нормативно-правових актів у визначені стратегічним документом строки та постійний моніторинг впровадження плану заходів з реалізації перехідного періоду, аналіз проблемних питань, що виникають, та визначення способів їх вирішення.
Головний експерт компоненту «Молочний сектор» швейцарсько-української програми Вікторія Лець представила перелік нормативно-правових актів, що регулюють сферу. Надалі на основі пропозицій та аналізу в рамках робочої групи буде опрацьовано виключно перелік нормативно-правових актів, які необхідно розробити, переглянути або узгодити.