З 14 лютого до 17 лютого у німецькому місті Нюрнберг відбулась найбільша міжнародна виставка органічних продуктів «BIOFACH 2023», яка цьогоріч зібрала 36,000 відвідувачів зі 135 країн світу та 2 765 експонентів із 95 країн.

У 2023 році Національний павільйон України відзначив своє 10-річчя. Державна установа «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» спільно з партнерами об’єднала українських експонентів під одним дахом Національного павільйону України, який мав найбільшу загальну експозиційну площу за всю свою історію, а саме 188 м2 (стенди 4A-511 та 4A-405).

Асортимент презентованої продукції компаній-експонентів Національного павільйону України складався з органічних зернових, горіхів, заморожених та сублімованих ягід, концентрованих фруктових соків та пюре, соняшникової олії, фруктової пастили, продуктів дитячого харчування, корисних снеків, сухих сніданків, допоміжних продуктів, дозволених для органічного виробництва тощо.

Офіційна делегація України, яка складалась з першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, директора ДУ «Офісу з розвитку підприємництва та експорту» Андрія Ремізова та його заступника Андрія Литвина, паралельно з роботою Павільйону провела низку офіційних зустрічей із міжнародними партнерами та виступили у рамках декількох сесій Конгресу, який щорічно проходить під час виставки та виступає головним міжнародним політичним майданчиком для обговорення розвитку світового органічного ринку та його тенденцій.

З переліком компаній-учасниць Національного павільйону України та каталогом органічних експортерів можна ознайомитись за посиланням.

Більше інформації про досягнення Національного павільйону України на  BIOFACH 2023 можна знайти на сайті національного проєкту Дія.Бізнес та Міністерства аграрної політики і продовольства України.

Традиційно, в перший день виставки, Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL) та IFOAM – Organics International презентували книгу «Світ органічного сільського господарства. Статистика та нові тенденції 2023», де представлено дані щодо розвитку світового органічного ринку за позаминулий рік. Повна версія публікації англійською мовою доступна за посиланням.
Ознайомитися із перекладеними українською мовою матеріалами (ключові інфографіки та таблиці), які увійшли до книги «Світ органічного сільського господарства. Статистика та нові тенденції 2023».

В рамках заходу, об’єднання учасників органічного сектору України «Органічна ініціатива» представило зібрані дані щодо поточної ситуації в секторі через рік після початку повномасштабного вторгнення, а також плани операторів ринку, які демонструють рішучу готовність органічних операторів продовжувати свою органічну діяльність. Ознайомитися з результатами на сайті Органічної ініціативи.

Національний павільйон України організований ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», національним проєктом Дія.Бізнес у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України, громадською спілкою «Органічна Україна», асоціацією «Ягідництво України» та Органічною ініціативою.

Національний павільйон України та участь офіційної делегації України на BIOFACH 2023 відбулися завдяки підтримці Швейцарії в рамках швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D).  

Підтримку також надали:

  • Європейський Союз і уряд Німеччини через програму міжнародної співпраці «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» у партнерстві з німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH;
  • ЄБРР за фінансування Швейцарії в рамках Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР (донори Фонду: Італія, Ірландія, Японія, Корея, Люксембург, Швеція, Швейцарія, США, Тайвань Бізнес – Фонд Технічного Співробітництва ЄБРР та Норвегія);
  • Проєкт «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA), який фінансується Федеральним міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини.