За ініціативи Міністерства економіки України в рамках впровадження Закону України № 2496-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» 31 серпня 2021 року в онлайн-форматі відбувся Другий онлайн-семінар щодо створення в Україні Державного реєстру органічного насіння і садивного матеріалу – за спільної підтримки з боку швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (СОА).

На семінар було запрошено, насамперед, представників насіннєвого сектору України та міжнародних насіннєвих компаній з метою ознайомлення із вимогами, визначеними законодавством України щодо створення та майбутнього порядку введення в Україні Державного реєстру органічного насіння і садивного матеріалу,

Начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва Директорату державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Міністерства економіки України пані Валентина Заєць висвітлила у своїй презентації законодавчі вимоги у цій сфері.

Відповіді на питання учасників семінару під час жвавого обговорення та дискусії надали пані Валентина Заєць. Пан д-р Штефан Дреесманн, Керівник проєкту «Німецько-українська співпраця у галузі органічного сільського господарства», поділився з учасниками досвідом з Німеччини. Модераторами заходу виступили Наталія Прокопчук, координатор органічного компонента Швейцарсько-української програми “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України” та Олександр Каліберда, національний довгостроковий експерт проєкту «Німецько-українська співпраця у галузі органічного сільського господарства» .

Цей успішний захід став черговим кроком у створенні добре функціонуючої бази органічного насіння і садивного матеріалу в Україні.

Завантажити презентацію Валентини Заєць українською мовою

Джерело:  Мінекономіки / QFTP / СОА