20 липня 2021 року відбулася друга координаційна зустріч щодо планування та впровадження стратегії підвищення рівня обізнаності про безпечність сирого молока. Захід відбувся за участі фахівців Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба), представники бізнес-об’єднань і надавачів послуг у молочному секторі  та за підтримки швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

Метою заходу було представити концепцію та план впровадження стратегії підвищення рівня обізнаності про безпечність сирого молока партнерам з впровадження для одержання зворотного зв’язку та визначення наступних кроків.

З вітальним словом виступила Владислава Магалецька, Голова Держпродспоживслужби:

«Нещодавно розпочалося розгортання програми контролю сирого молока на базі «Молочного модуля» Держпродспоживслужби у відповідності до нового законодавства в усіх областях. А тому інформаційний супровід має неабияке значення, якщо мова йде про зміни у поведінці та усталених практик всієї цільової аудиторії. Належне інформування про єдині вимоги відповідно до 118 Наказу та моніторинг їхнього виконання за результатами участі в Програмі контролю сирого молока має стати фокусом такої інформаційної кампанія для виробників молока. Держпродспоживслужба долучиться до впровадження такої широкомасштабної інформаційної кампанії на скільки це можливо відповідно до своїх повноважень, залучивши свої людські ресурси та канали поширення інформації як на національному, так і регіональному рівнях».

Манон Шуперс, директор SAFOSO AG у своїй промові наголосила:

«Кампанія з підвищення обізнаності, яку ми сьогодні обговоримо, матиме великий фокус та дуже важливу роль в роз’ясненні споживачу переваг формалізованого ланцюга доданої вартості молока. Наше завдання пояснити, яким чином саме він гарантуватиме, що споживач купуватиме лише найкраще молоко з доступного на ринку. Ми також маємо показати, що люди, які працюють вздовж всього ланцюга доданої вартості мають високу компетентність та віддані виконувати свою роботу якнайкраще. А також, що приватний та державний сектори тісно співпрацюють на благо сектору. Пояснити це все споживачу не просто, але це вкрай важливо, бо врешті-решт поведінка українського споживача вплине на майбутнє української молочної індустрії». 

Переглянути виступ Манон Шуперс можна за посиланням.

Пілотний Проєкт із запровадження програми контролю сирого молока існує в Україні з 2018 року. Проте він досі не масштабований на всю країну – через те, що в галузі та в державі існують об’єктивні перешкоди. В рамках цієї комунікаційної стратегії будуть створенні сприятливі умов для масштабування Програми контролю сирого молока до загальнонаціонального рівня через конкурс серед фермерів на дотримання стандартів якості молока та через реалізацію проєктів, спрямованих на актуалізацію проблеми, створення суспільного запиту, підвищення відповідальності бізнесу та роботу з державою і громадами.

Ознайомитися із матеріалами для обговорення щодо стратегії підвищення рівня обізнаності про безпечність сирого молока можна переглянути за посиланням.