9 червня 2022 року відбувся перший з двох запланованих вебінарів «Майбутнє за технологіями: електронна програма управління фермою великої рогатої худоби – всебічний моніторинг та компетентна підтримка протягом 365 днів».

Захід проводився в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

Доповідачем на вебінарі був завідувач кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин НУБіП України Олександр Вальчук.

Цільовою аудиторією були господарства з виробництва молока та інші тваринницькі потужності – товарні ферми дрібної рогатої худоби (молочна чи м’ясна ферма, ферма вирощування ремонтного молодняку, ферма вирощування і відгодівлі молодняку, ферма відгодівлі дрібної рогатої худоби), інші зацікавлені.

Метою заходу було роз’яснення важливості регулярного моніторингу через принципи роботи програмного продукту «Cattle.Center», який реалізує обробку, аналіз, оцінку та підготовку інформації для спеціалістів ферм всередині господарства, що забезпечує вироблення найефективніших та економічно обґрунтованих управлінських рішень, внутрішню простежуваність та належне ведення записів відповідно до чинного законодавства.

Також протягом заходу обговорили та погодили загальну концепцію та можливості співпраці в рамках програми підтримки.

Основними технічними питаннями вебінару були:

Забезпечення максимальної ефективності молочної ферми;

Особливості моніторингу технологічних процесів на фермі;

Автоматичний поділ гурту тварин за технологічними групами;

Облік надоїв та реалізації молока;

Моніторинг ваги та приростів тварин;

Документообіг – автоматичне генерування та збереження звітних форм затверджених Мінагрополітики України;

Формування звітних форм, чек-листів, актів, карток, тощо за шаблонами користувача;

Аналітика – відображення даних у вигляді діаграм, таблиць, графіків, порівнянь;

Інтелектуальна система оповіщень, підказок, застережень;

Оригінальний модуль акушерської та гінекологічної диспансеризації;

Контроль репродуктивної функції стада;

Облік кормів, годівля, лікування.

Електронна програма управління фермою великої рогатої худоби є корисним продуктом для фахівців і дозволяє систематизувати обробляти та аналізувати оперативну інформацію та сприяє у виробленні найефективніших та економічно обґрунтованих управлінських рішень.

Повний відеозапис заходу у вільному доступі за посиланням.

14 червня 2022 року відбудеться другий ознайомчий вебінар для утримувачів дрібної рогатої худоби, а також для тих учасників, хто не зміг долучитися до першого заходу. Детальніша інформація щодо реєстрації на черговий вебінар за посиланням.