З лютого 2022 року ТОВ «Центр фермерських компетенцій» впроваджував Проєкт «Програма підвищення рівня обізнаності малих та середніх фермерів щодо якості та безпечності молока та молочних продуктів» проєкт реалізовувався за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

Головною метою впровадження Програми підвищення рівня обізнаності було прагнення допомогти малим та середнім виробникам молока покращити рівень знань щодо якості та безпечності молока та молочних продуктів. Окрім того, було передбачено надання гуманітарної допомоги у формі засобів догляду за поголів’ям (препарати догляду за вименем), зазобів з миття та дезінфекції обладнання та препаратів ветеринарної медицини для профілактики та лікування маститів.

Перший онлайн захід в рамках проєкту «Здоров’я вимені» відбувся  ще 22 лютого 2022 року та зібрав понад 60 мікро- та малих виробників молока. Виробники молочної сировини мали змогу покращити рівень знань із догляду за ВРХ та профілактики маститів. Саме із цією метою до участі у заході були запрошені експерти-практики з багаторічним досвідом роботи як в Україні, так й за її межами.

Протягом тренінгу неодноразово відбувались сесії запитань та відповідей, що сприяло більш якісному сприйняттю матеріалу слухачами. Окрім цього всім учасникам було розіслано відеозапис виступів тренерів.

17 червня відбувся офлайн тренінг з молочарства «Гігієна виробництва молока. Безпечність та якість від ферми до покупця» у м.Пирятині Полтавської області. 26 учасників мали змогу дізнатися про гігієнічні вимоги до виробництва та обігу молока від тварин, які утримуються дрібнотоварними виробниками, а також як покроково знизити кількості соматичних клітин у молоці.

В рамках впровадження Проєкту «Програма підвищення рівня обізнаності малих та середніх фермерів щодо якості та безпечності молока та молочних продуктів» ЦФК провело анкетування для оцінки потреб дрібнотоварних виробників. Таким чином, 37 господарств Полтавщини отримали засоби для догляду за поголів’ям та ветеринарні препарати для профілактики маститів.

22 червня в онлайн-форматі відбувся заключний тренінг з молочарства на тему «Вплив кормів на якість та безпечність молока та здоров’я корів», учасниками якого стали понад 30 слухачів.

Під час заходу були підняті питання організації годівлі ВРХ, типи кормів та їх особливості. Наприкінці заходу відбувалась жвава сесія запитань та відповідей, а всі зареєстровані учасники отримали доступ до відеозапису тренінгу.

Завдяки плідній співпраці Центру фермерських компетенцій та QFTP вдалося підвищити рівень знань мікро- та малих виробників молока. В умовах війни вкрай важливо отримувати нові знання та застосовувати їх на практиці та ділитися цими знаннями із колегами. Звертаємо увагу, що у розділі «Ресурси» у вільному доступі знаходяться тренінгові матеріали та публікації та не менш актуальні матеріали щодо кращих практиках в розділі «Архів».