ХІІ Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів

19 вересня 2020 року відбувся Дванадцятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів, який Федерація органічного руху України організувала його території НК «Експоцентр України» у Києві.

Ярмарок відбувся в рамках Органічного Тижня в Україні, організатором заходу виступала Федерація Органічного Руху України, за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» та проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства».

Ярмарок відбувся значною мірою завдяки підтримці лідерів вітчизняного органічного бізнесу: ТОВ «БТУ-Центр» (Вінницька обл.); ТОВ «Дедденс Агро» (Рівненська обл.); ТМ «Пан Еко» (їх органічна продукція виробляється переважно на Закарпатті), ТОВ «Органік Мілк» (Житомирська обл.) і ТОВ «Арніка Органік» (Полтавська обл.).

Стильні запрошення на Ярмарок від організатора (із зображенням видатного українського аграрія Івана Овсінського, який одним з перших у світі попередив про загрози, яке несе хімізація сільського господарства і стояв біля витоків міжнародного та українського органічного руху) надавали відвідувачам можливість знижок при придбанні органічних продуктів.

За дванадцять років свого існування Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів набув величезної популярності серед найвибагливіших споживачів держави. І цього разу з більшості областей України з’їхалися  найкращі органічні виробники, щоб продемонстровані досягнення вітчизняного органічного сектору. Виробники презентували як киянам, так і гостям столиці сертифіковані органічні овочі, фрукти, ягоди, молоко, сметану, кефір, йогурти, сири та інші молочні та м’ясні продукти, крупи, пластівці, борошно, олії, мед, соки, напої, сиропи, гриби, повидло, цукор та ще багато іншого, чим багата земля українська!

Дванадцятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів відвідали: заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко; Т.в.о. Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко, начальник відділу органічного виробництва та стандартів якості головного управління реалізації політики сільського розвитку  Директорату сільського розвитку Мінекономіки Валентина Заєць, багато інших представників міністерств та відомств.

Зважаючи на поширення коронавірусу, організатори приклали максимум зусиль для забезпечення безпеки шляхом передбачених урядом протиепідемічних заходів, зокрема дотримання дистанціювання понад 1,5 м один від одного, була забезпечена наявність антисептиків, рукавичок і масок у всіх учасників, здійснювалася періодична термометрія, постійне періодичне прибирання та дезінфекція поверхонь столів тощо.

На гостей Ярмарку чекали дегустації не лише різноманітних українських, але й іноземних органічних продуктів. Охочі могли поласувати стравами з органічних українських та перуанських інгредієнтів, які готував перуанський шеф-кухар.

На стенді Федерації органічного руху України можна було придбати книги на органічну та біодинамічну тематику, довідкову літературу, журнали ORGANIC UA. Дітлахи ж постійно юрмилися навколо щойно надрукованих «Органічних» альбомів для малювання, випущених спеціально для малечі.

За словами Голови Правління Федерації органічного руху України, популярність органічних продуктів у всьому світі невпинно зростає, сягаючи понад 100 млрд.Євро щороку. Як яскраво продемонстрував цьогорічний Ярмарок, не є виключенням і Україна, де, згідно з дослідженями Федерації органічного руху України, споживання органічних продуктів лише за останні 6 років зросло майже втричі, склавши минулого року 36 млн.Євро і продовжує своє зростання у поточному році.

Додаткова інформація за тел. (044) 425-55-25 або ел.поштою: organicofu@gmail.com