31 міжнародна виставка органічних продуктів «БіоФах 2020» (BIOFACH 2020, https://www.biofach.de/en) – головна світова подія органічного сектору, відбулася 12 – 15 лютого у м. Нюрнберг, Німеччина. 3792 експоненти з-понад 110 країн, більше 47 тисяч відвідувачів зі 136 країн світу. Це місце, що об’єднує не лише виробників, а й пристрасних поціновувачів органічної їжі, які знайомляться, обмінюються контактами, підписують контракти, і це з 1990 року. Україна вже сьомий рік поспіль представлена на виставці «БіоФах» в рамках Національного павільйону України, організатором якого в цьому році виступила громадська спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна». Цьогоріч 37 українських компаній-експонентів загалом взяли участь у виставці в рамках Національного павільйону України (Organic Ukraine Business Hub, http://organicukraine.org.ua/events/organichub/), стенду Міжнародного торгового центру (ITC, http://tradeproject.com.ua/) та як індивідуальні експоненти.

Головне завдання Національного павільйону України – підвищення рівня зацікавленості та зміцнення довіри до органічного сектору України в усьому світі. В рамках Національного павільйону України 18 експонентів успішно представили свої органічні продукти та послуги, серед яких: перероблені готові органічні продукти, органічна сировина для подальшої переробки, добрива для використання в органічному виробництві, консалтингові та сертифікаційні послуги в органічному секторі.  Новинками Національного павільйону України були кукурудзяні палички та снеки, які відповідають світовим трендам споживання. Загалом за 4 дні виставки компанії-експоненти провели близько 650 зустрічей, 50 % з яких було оцінено українськими експонентами, як такі, що можуть привести до контрактів.

Національний павільйон України та його заходи в рамках виставки «БіоФах 2020» стали можливими завдяки підтримці Швейцарії в рамках програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG; Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ); Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA).

Україну було також представлено на високому політичному рівні. Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України пан Тарас Качка очолив офіційну делегацію навчального туру представників органів державної влади України, а саме Мінекономіки, Держпродспоживслужби та ДУ «Офіс з просування експорту України», на виставку «БіоФах 2020». Навчальний тур для представників органів державної влади було підтримано Швейцарією в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

Додаткова інформація: