20 вересня 2021 року відбулася презентація Ukrainian Organic Export Days (UOED) 2021, учасниками якої стали представник посольства Швейцарії в Україні, директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні та Білорусі, директор українського органу сертифікації ТОВ «Органік Стандарт», заступник Міністра економіки України, в. о. директора Офісу з розвитку підприємництва та експорту, а також українські виробники органічних харчових продуктів, іноземні баєри та імпортери, B2B-перемовини між якими проходитимуть на платформі B2match з 21 вересня до 1 жовтня.

На відкритті UOED 2021 були представлені особливості та потенціал галузі виробництва органічних харчових та агропродуктів України. Міжнародні покупці мали можливість дізнатися про українських виробників органічної продукції від галузевих експертів та високопосадовців.

Обговорення розпочалося зі вступних слів Віктора Шуткевича, заступника директора Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, який підкреслив, що Швейцарія входить у Топ-10 країн-імпортерів органічної продукції з України за результатами дослідження ринку органічної продукції в Україні 2020 року. Він зазначив:

«Все більше українських експортерів пропонують органічні продукти із доданою вартістю, серед яких: кукурудзяні палички, олія, яблучний сік, березовий сік, томатна паста, злакові пластівці та гранола, фруктові батончики, морозиво, різноманітні молочні продукти, чай, мед, шоколад та інші. Українські органічні експортери стали професійнішими завдяки підходу з розвитку потенціалу, який впроваджує ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» у партнерстві з місцевими зацікавленими сторонами в органічному секторі за підтримки нашої швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» та інших міжнародних проєктів».

З вітальними словами також виступили Крістофер Абрамс, директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні та Білорусі та Дмитро Сенік, заступник міністра закордонних справ, головного директора з цифрової трансформації.

Після чого розпочали презентації про органічне виробництво та торгівлю органічними харчовими та агропродуктами  України.

Тарас Качка, заступник Міністра економіки України – Торговий представник України, представив можливості партнерства України та ЄС, а також співпрацю з іншими країнами щодо торгівлі органічною продукцією. Він описав структуру українського експорту органічних продуктів, законодавчі особливості виробництва органічної сільськогосподарської продукції в Україні та згадав про українську мережу ЗВТ.

Андрій Литвин, виконувач обов’язків директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», розповів про перспективні категорії експорту, тенденції та досягнення українського органічного сектору. Він перерахував ключові події органічної галузі в Україні, зазначив де і як шукати українських виробників органічної продукції та представив перелік українських виробників органічної продукції – учасників проєкту UOED, виробників органічних ягід, трав, олійних та зернових культур, овочів і фруктів, грибів, снеків, бобових та ін.

На завершення офіційного відкриття виступив Сергій Галашевський, директор українського органу сертифікації ТОВ «Органік Стандарт». Він охарактеризував процес сертифікації органічного виробництва та повідомив, за якими органічними стандартами сертифіковані органічні виробники в Україні. Він розповів про систему органічного контролю та органічне законодавство в Україні, а також надав переліки органів сертифікації, які визнані для сертифікації різних органічних стандартів.

Бажаємо українським виробникам органічної продукції, учасникам UOED 2021, успіхів під час В2В зустрічей!  Світ має знати більше українського!

Програма  заходу https://uoed.b2match.io/page-2811

Презентації доступні за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1C-aIVDqH0fxpmrmbxi3YiIYc9XiRsQfz

Запис можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=TvABq3aXMPc

_____________________________

Ukrainian Organic Export Days реалізуються Офісом з розвитку підприємництва та експорту України спільно з асоціацією «Ягідництво України» за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), та  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка реалізується компанією Chemonics International.