10 травня 2023 року представники Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), Посольства Швейцарії в Україні та команда програми QFTP відвідали оператора органічного ринку ТОВ «Хімекс ЛТД» (ProOrganica TM).

Компанія «Хімекс ЛТД» вже понад 20 років на ринку України. У 2020 році компанія запустила новий завод з переробки органічної продукції у Київській області. ТОВ «Хімекс ЛТД» постачає високоякісні органічні інгредієнти та старовинні зерна під торговою маркою «ProOrganica» для харчової та кормової промисловості ЄС та Великої Британії. Компанія працює з сертифікованими органічними малими та середніми українськими фермами, забезпечуючи повну відстежуваність та прозорість у всьому ланцюжку постачання. Переробний завод очищає від лушпиння, сортує, очищає та пакує органічні продукти відповідно до вимог ЄС щодо органічної продукції та безпеки харчових продуктів разом із визначеними вимогами замовника. Складські приміщення дозволяють зберігати сировину і очищене зерно окремо в сухих і добре вентильованих приміщеннях загальною площею 2 235 м2. Вся продукція сертифікована згідно з органічними стандартами Європейського Союзу та Швейцарії (BioSuisse). Система управління безпечністю харчових продуктів успішно впроваджена та сертифікована відповідно до IS0 22000:2018. Компанія співпрацює з незалежними акредитованими лабораторіями в Україні, ЄС та Великій Британії для підтвердження якості, безпечності та органічного статусу всієї сировини та продукції. Щороку представники компанії «Хімекс ЛТД» беруть участь у міжнародних виставках органічної продукції під торговою маркою «ProOrganica», таких як Biofach (Німеччина), Natural&Organic Products Europe (Велика Британія), Middle East Organic&Natural Expo (Об’єднанні Арабські Емірати) та Sana (Італія).

Підприємство займається переробкою органічної зернових та бобових культур. Переробні потужності компанії знаходяться на деокупованій території Київської області.  Попри всі труднощі, спричинені повномасштабним російським вторгненням, компанія продовжує надавати робочі місця, створювати продукцію з вищою доданою вартістю, експортувати та постачати свої продукти на внутрішній ринок.

Компанія «Хімекс ЛТД» була експонентом Національного павільйону України на найбільшій міжнародній виставці органічної продукції «Biofach» у 2022 та 2023 роках, що був організований за підтримки Швейцарії в рамках програми QFTP.

За фінансової підтримки швейцарсько-українських програм QFTP та OT4D в рамках грантової програми Органічної ініціативи «Підтримка органічного сектору в Україні» компанія отримала кошти на сертифікацію відповідно до стандарту з органічного виробництва та переробки, який еквівалентний регламентам ЄС та швейцарського стандарту «BioSuisse».