У жовтні 2022 року тему споживання органічних продуктів було інтегровано до порталу «Знаїмо», що розроблено в рамках реформи системи харчування у закладах освіти України за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Знаїмо має на меті надання доступу до достовірної інформації про збалансовану їжу й корисні звички для тих, хто прагне харчуватися правильно й хоче знати, з чого почати.

Пропонуємо ознайомитися із першими трьома статтями на порталі «Знаїмо» про харчування органічними продуктами:

Матеріали підготовлено об’єднанням учасників органічного сектору України «Органічна ініціатива» за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія). Погоджено Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Нагадаємо, що у 2021 році Органічна ініціатива почала підготовку до реалізації пілотного проєкту із запровадження органічної їжі в їдальнях шкіл і дитсадків у рамках реформи шкільного харчування в рамках виконання меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНIСЕФ), Посольством Швейцарської Конфедерації в Україні, першою леді України Оленою Зеленською, та Міністерством освіти і науки України (МОН). Для України це абсолютно новий підхід до розвитку внутрішнього органічного ринку та забезпечення доступу до органічної продукції для широких верств населення, але міжнародний досвід вже продемонстрував його ефективність. Проте через початок повномасштабної війни в Україні, дана діяльність була призупинена. Ознайомитися з результатами дослідження поточної ситуації із публічними закупівлями харчових продуктів для шкіл/ дитячих садочків (SWOT-аналіз) задля введення органічних харчових продуктів у меню шкіл/ дитячих садочків України (станом на 23 лютого 2022 р.), проведеним Органічною ініціативою, можна на сайті Органічної ініціативи в розділі «Попередні проекти», https://organicinitiative.org.ua/our-works/

Дізнатися більше про успішний міжнародний досвід введення органічних продуктів у громадське харчування.